Posłowie tworzą stronę internetową z papieskimi inicjatywami. „Jan Paweł II nas obudził”

Pod adresem www.dziedzictwojp2.pl powstaje strona internetowa z papieskimi inicjatywami. To inicjatywa Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, zrzeszającego instytucje kultywujące dziedzictwo polskiego papieża.

„Do tej pory brakowało jednego miejsca w sieci, w którym swoje działania mogłyby promować wszystkie instytucje zaangażowane z propagowanie dziedzictwa św. Jana Pawła II” – mówił podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu Dawid Smol, dyrektor Biura Poselskiego posła na Sejm Andrzeja Gawrona. „Chodzi o to, by zebrać wszystkie inicjatywy dotyczące pielęgnowania dziedzictwa św. Jan Pawła II w jednym miejscu. To jest dla nas priorytet” – dodał.

Inicjatywa ma także swój profil na Facebooku. Strona www.dziedzictwojp2.pl docelowo ma także pełnić rolę archiwum publikacji i wystąpień publicznych św. Jana Pawła II oraz promocji jego osoby i nauczania.

We współpracę przy tworzeniu nowej strony zaangażowały się m.in.  Dom Rodzinny Jana Pawła II, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytut Papieża Jana Pawła II, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Fundacja „Studium Culturae Ecclesiae”, Rycerze Jana Pawła II.

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła, poseł PiS Czesław Sobierajski, przypomniał, że Jan Paweł II umierając na oczach całego świata, zjednoczył wszystkich wokół siebie. „To co, dzieje się teraz, po atakach na Jana Pawła II, nazywam kolejnym cudem św. Jana Pawła II. Papież obudził nas ponownie, dał impuls do działania” – powiedział.

Poseł PiS zwrócił uwagę na młodzież, która w dniu śmierci papieża, krzycząc „santo subito”, wyniosła go na ołtarze. „Nie wykorzystaliśmy tej szansy, by powołać młodzieżowe zespoły JP2 w różnych środowiskach, szkołach, parafiach. To powinno było zafunkcjonować. Nasze zaniechanie w ostatnich latach wykorzystali przeciwnicy papieża. To nauczka dla nas na przyszłość. Nie możemy tylko mówić młodzieży, że Jan Paweł II był wielkim Polakiem” – to za mało. Młodzi muszą poznać św. Jana Pawła II od początku, tak samo, jak poznawaliśmy go my. Jeśli to uczynimy, jestem spokojny, że młodzież do niego wróci. Nikt przecież nie potrafił rozmawiać z młodymi tak, jak papież” – powiedział poseł PiS. „Niestety i rząd, i państwowe instytucje i Kościół, mamy sobie wiele do zarzucenia w ciągu tych ostatnich kilku lat” – dodał.

Dr Milena Kindziuk z UKSW, odnosząc się do powstającej witryny o dziedzictwie św. Jana Pawła II, powiedziała, że jest to cenna inicjatywa. „Obserwuję młodzież na uczelni, i widzę, że  Jan Paweł II kojarzy im się jednoznacznie z osobą, która tuszowała pedofilię” – powiedziała. Zaproponowała jednocześnie szereg inicjatyw mających na celu zapoznanie młodzieży z nauczaniem i osobą papieża np. wakacyjny Campus JP2. „Warto także wykorzystywać rocznicę papieskich pielgrzymek do przybliżania jego nauczania” – mówiła.

Obecni na posiedzeniu parlamentarnego zespołu przedstawiciele instytucji propagującej dziedzictwo papieża Polaka zaprezentowali dotychczasowe dokonania w zakresie promocji Jana Pawła II i przedstawili plany na przyszłość. 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao