Prawie 1,3 tys. pojazdów GDDKiA walczy ze śniegiem i błotem pośniegowym

Śnieg, błoto pośniegowo i mgłą utrudniają kierowcom jazdę na terenie całego kraju. Na drogach pracuje 1296 pojazdów do zimowego utrzymania. Dzięki temu, jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Na terenie całego kraju – z wyjątkiem województwa: pomorskiego i podkarpackiego – drogowcy zmagają się z opadami śniegu. Z kolei błoto pośniegowe i związana z tym gołoledź utrudnia jazdę na terenie województwa: zachodniopomorskiego na S6 odc. Kołobrzeg - Koszalin, dk 6 odc. Koszalin – granica woj. pomorskiego; kujawsko-pomorskiego na: dk 15, 25, 62 w okolicach m. Inowrocław, Strzelno, Kruszwica oraz warmińsko mazurskiego na: S22 w granicach województwa.

Z kolei na terenie województwa śląskiego i dolnośląskiego kierowcy muszą się liczyć z mgłami.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek na południu i południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu stopniowo wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, na północny i wschodzie kraju przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. C w Małopolsce, około -2 st. centrum, do 0-1 st. C na krańcach zachodnich i nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat od -10 do -6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, od zachodu kraju skręcający na południowo-wschodni. W Sudetach wiatr w porywach po południu do 60 km/h, powodujący zamiecie śnieżne.(PAP)

autorka: Marta Stańczyk

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama