Gdańsk: policja zatrzymała byłego senatora Bonkowskiego poszukiwanego listem gończym za znęcanie się nad zwierzętami

Policja w piątek w Gdańsku zatrzymała byłego senatora PiS Waldemara Bonkowskiego prawomocnie skazanego na trzy miesiące więzienia za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Pod koniec czerwca sąd wystawił za nim list gończy, bo nie zgłosił się on do odbycia kary.

Informację o zatrzymaniu Waldemara Bonkowskiego (zgodził się na podawanie danych – PAP) przekazała w piątek rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku komisarz Karina Kamińska.

„Dziś około godziny 10 policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 64-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym za znęcanie się nad zwierzętami” – podała Kamińska.

Dodała, że zgodnie z dyspozycją sądu zostanie on doprowadzony przez policjantów do aresztu śledczego.

Sąd Okręgowy w Gdańsku w kwietniu br. skazał byłego senatora za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem, który w konsekwencji zmarł. Bonkowski w marcu 2021 r. ciągnął psa na lince za swoim samochodem, co nagrał inny kierowca.

Poza karą trzech miesięcy pozbawienia wolności Bonkowski został też skazany m.in. na rok prac społecznych. Do końca procesu b. senator nie przyznawał się do winy. Po wyroku twierdził, że padł ofiarą politycznej nagonki.

Bonkowski starał się o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności i o zgodę na jej wykonywanie w ramach dozoru elektronicznego.

W czerwcu Sąd Okręgowy w Gdańsku nie uwzględnił wniosku o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności. W uzasadnieniu wskazał, że może to nastąpić w szczególnie uzasadnionych okolicznościach, a takich się w tej sprawie nie dopatrzył.

Pod koniec czerwca Sąd Rejonowy w Kościerzynie wystawił list gończy za byłym senatorem PiS, bo nie zgłosił się on do odbycia kary.

W piątek Sąd Okręgowy w Gdańsku miał rozpatrzyć wniosek o zgodę na odbywanie przez Bonkowskiego kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, jednak sprawę odroczono.

Waldemar Bonkowski w wyborach parlamentarnych w 2015 r. uzyskał mandat senatora jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. W lutym 2018 r. po serii antysemickich wpisów w mediach społecznościowych prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiesił go w prawach członka partii. Bonkowski został senatorem niezrzeszonym. W wyborach 2019 r. starał się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego, ale nie dostał się do parlamentu. (PAP)

Autor: Dariusz Sokolnik

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama