Mariusz Kamiński wrócił ze szpitala do aresztu w Radomiu

Przetrzymywany w zakładzie karnym polityk PiS został w poniedizałek wieczorem przewieziony do cywilnego szpitala. Jego stan miał zagrażać życiu.

Mariusz Kamiński od dnia uwięzienia prowadzi strajk głodowy, podobnie jak drugi z aresztowanych polityków, Maciej Wąsik. Kamiński od kilku dni przebywał w oddziale szpitalnym radomskiego zakładu karnego. Jak informował jego syn, były szef CBA choruje na cukrzycę. W poniedziałek wieczorem Mariusz Kamiński został przewieziony do cywilnego szpitala. Kamera Telewizji Republika nagrała karetkę wyjeżdżającą na sygnale z kompleksu więziennego. Kamiński miał być w stanie zagrażającym życiu z powodu wycieńczenia. Miał wysokie tętno krwi oraz niski poziom cukru. Na miejscu przeprowadzono badania i wkrótce potem polityk został przewieziony z powrotem do zakładu karnego.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali w grudniu 2023 r. skazani za rzekome nadużycia podczas akcji CBA w sprawie nadużyć przy odrolnianiu gruntów. Obaj politycy w 2015 r. byli ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę, ale sądy mimo to prowadziły dalej sprawę. Po aresztowaniu Wąsika i Kamińskiego, do czego doszło w Pałacu Prezydenckim, Andrzej Duda wszczął procedurę ułaskawieniową, w ramach której minister sprawiedliwości Adam Bodnar mógłby zarządzić przerwę w odbywaniu kary. Jednak pomimo strajku głodowego prowadzonego przez więźniów, Bodnar nie podjął żadnych działań.

– Czekamy na dalsze działania ministra Adama Bodnara, bo - jak widać - stosując obstrukcję, nie przekazując stanowiska i akt sprawy panu prezydentowi, realnie zagraża życiu ministra Kamińskiego. Nie ma czasu na rachuby polityczne. W grze jest życie dwóch, bardzo zasłużonych dla Polski polityków – apelował w mediach społecznościowych Stanisław Żaryn, doradca prezydenta, były rzecznik Mariusza Kamińskiego, gdy ten pełnił funkcję ministra koordynatora służb specjalnych.    

Źródła: Telewizja Republika, niezalezna.pl, radiozet.pl 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama