Głos Kościoła bardziej słyszalny. Od teraz dziennik Radia Watykańskiego w lokalnych rozgłośniach Radia Plus

Ta piękna inicjatywa daje jeszcze więcej głosu Papieżowi i całemu Kościołowi – powiedział dyrektor Radia Watykańskiego-Vatican News Massimiliano Menichetti. Od teraz dziennik Radia Watykańskiego można usłyszeć na bieżąco w lokalnych rozgłośniach Radia Plus m.in. w Warszawie, Radomiu, Gorzowie i Gdańsku.

„Misją naszych rozgłośni jest relacjonowanie wydarzeń z życia Kościoła, lokalnego i powszechnego. Cieszymy się, że możemy być także narzędziem w dziele ewangelizacji” – powiedział Radiu Watykańskiemu-Vatican News ks. Paweł Gronowski, Prezes Zarządu Radia Plus Polska.

Patrycja Michońska-Dynek, Dyrektor Zarządzający Radia Plus w Eurozecie podkreśliła:

„Wierzymy, że wśród wielu informacji z Polski i ze świata, warto naszym słuchaczom przekazywać także wiadomości dotyczące aktywności Papieża Franciszka. Jego głos będzie częściej obecny na antenach naszych lokalnych stacji. Nowe watykańskie dokumenty, decyzje czy przygotowania do roku jubileuszowego – zależy nam na tym, żeby o tym wszystkim mówić”.

„Jako media watykańskie mamy za zadanie informować o Papieżu i Stolicy Apostolskiej i Kościołach na całym świecie” – zaznaczył dyrektor programowy mediów watykańskich Andrea Tornielli. „Ale sposoby, narzędzia i technologie, za pomocą których to robimy, zmieniają się wraz ze zmieniającymi się czasami. Dostosowujemy nasze formaty, aby nadal oferować wysokiej jakości informacje” – zaznacza.

Dyrektor Radia Watykańskiego-Vatican News Massimiliano Menichetti zaznacza, że „Sekcja Polska w mediach watykańskich przekazuje informacje zarówno przez radio jak i przez portal internetowy Vatican News, który umożliwia dostęp do artykułów, wywiadów, materiałów audio i video. Działania tej sekcji wpisują się w misję mediów watykańskich, które mają na celu to, aby każdy wierny mógł usłyszeć przesłanie Ojca Świętego jako skierowane do niego i bliższe jemu”.

„Emisja dziennika Radia Watykańskiego w Radiu Plus jest efektem współpracy tych rozgłośni. W wyniku reformy medialnej zaleconej przez Papieża Franciszka, Radio Watykańskie-Vatican News wprowadza nowe formy przekazu z myślą o odbiorcach. Dynamiczna forma dziennika radiowego oraz przesyłanie na bieżąco wiadomości do radiowych serwisów informacyjnych mają na celu ułatwienie szerszego dostępu do informacji o Papieżu, Stolicy Apostolskiej i Kościele Powszechnym” – mówi kierownik Sekcji Polskiej mediów watykańskich ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dziennik Radia Watykańskiego można usłyszeć na bieżąco w lokalnych rozgłośniach: Radio Plus Warszawa, Radio Plus Radom, Radio Plus Gniezno, Radio Plus Gdańsk, Radio Plus Gorzów, Radio Plus Głogów, Radio Plus Zielona Góra, Radio Plus Bydgoszcz.

Źródło: vaticannews.va/pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama