„Nie zgadzamy się na zaprzepaszczenie szansy”. Powstało stowarzyszenie Tak dla CPK

O założeniu organizacji poinformował Maciej Wilk, ekspert lotniczy. Grupa ma być ponadpartyjna i ponadpolityczna. Jej celem jest pilnowanie, by Centralny Port Komunikacyjny powstał w terminie.

„Stowarzyszenie Tak Dla CPK (#TAKdlaCPK) powstało jako społeczna i ekspercka odpowiedź na zagrożenie zatrzymania realizacji programu inwestycyjnego Centralny Port Komunikacyjny (CPK) – czytamy na stronie stowarzyszenia. – Celem naszej działalności jest doprowadzenie do powstania CPK, obejmującego zarówno komponent lotniskowy, jak i kolejowy. Zamierzamy również pilnować harmonogramu, aby projekt powstał w najszybszym możliwym terminie”.

Zdaniem inicjatorów, port im. Solidarności i związane z nim inwestycje kolejowe „całkowicie przekształci polski krajobraz komunikacji i logistyki oraz bezprecedensowo przyczyni się do wzrostu gospodarczego, podniesienia dochodów podatkowych budżetu, a także poprawi jakość i komfort życia wszystkich Polaków”.

„To wielki projekt rozwojowy dla Polski. Nie zgadzamy się na zaprzepaszczenie tej szansy!” – puentują twórcy grupy Tak dla CPK.

Źródło: x.com, takdlacpk.org

« 1 »

reklama

reklama

reklama