„Potrzebujemy przyjaciół: kiedy jest nas wielu, jesteśmy silniejsi, choć wydaje się to mało prawdopodobne, możemy zmieniać kierunek historii” – mówił ks. Marek Gancarczyk, prezes Fundacji Opoka. We wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, 13 maja Przyjaciele Opoki spotkają się w siedzibie Episkopatu Polski.
Ks. Marek Gancarczyk, redaktor portalu Opoka jest przekonany, że tylko razem, współpracując ze sobą, możemy powstrzymać negatywny tendencje, w których zmierza świat i budować cywilizację życia, opartą na chrześcijańskich wartościach. Tak mówi o inicjatywie spotkania z Przyjaciółmi Opoki – darczyńcami, współpracownikami i współpracującymi z Fundacją Opoka instytucjami: „Papież Benedykt XVI, beatyfikując Jana Pawła II, powiedział o papieżu: «otworzył dla Chrystusa społeczeństwo, kulturę, systemy polityczne i ekonomiczne, odwracając z siłą olbrzyma – siłą, którą czerpał z Boga – tendencję, która wydawała się być nieodwracalna»” – mówi.
„Razem, jako Przyjaciele Opoki – także stawiamy sobie tak wielkie cele. Historia nie jest zdeterminowana, a to oznacza, że nie musi toczyć się w złym kierunku, może toczyć się w dobrym” – podkreśla ks. Gancarczyk.
Wyjaśnił, że to, w jakim kierunku będzie zmierzał świat, zależy w pierwszej kolejności od ludzi – „od ich zaangażowania, osobistej świętości i gorliwości, w drugiej od całego społeczeństwa, które tworzą”.
O misji Opoki – czyli budowaniu na Skale, jaką jest Chrystus, opowiedzą 13 maja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, redaktorzy portalu, a także autorzy komentarzy liturgicznych. Głos zabiorą biskupi: Marek Marczak, sekretarz generalny KEP i Artur Miziński, przewodniczący Rady Fundacji Opoka.
Spotkanie Przyjaciół Opoki odbędzie się we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Z tej okazji wykład „Kościół rozświetlony Fatimą” wygłosi ks. Robert Skrzypczak, felietonista Opoki.
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia w mediach społecznościowych – na kanale YouTube i Facebooku, gdzie odbędzie się transmisja wykładu.