Pomoc irackich chrześcijan dla włoskich ofiar trzęsienia ziemi

Chrześcijanie z irackiego Kurdystanu, zebrali przez dwie niedziele 20 tys. dol. na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech.

Chrześcijanie w Irbilu, stolicy irackiego Kurdystanu, zebrali przez dwie niedziele we wszystkich tamtejszych parafiach 20 tys. dol. na pomoc dla ofiar sierpniowego trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech.

Trzęsienie ziemi w Lacjum, które miało miejsce 24 sierpnia 2016 roku o godzinie 3:36:32, wystąpiło w regionach Umbria, Lacjum i Marche. Najbardziej poszkodowane miejscowości to Accumoli, Amatrice, Posta i Arquata del Tronto.

Wstrząsy odczuwalne były również w Rzymie, odległym o ok. 150 km od epicentrum. Według Włoskiego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii siła wstrząsu wynosiła 6,0 stopni Richtera.

Według ustaleń zginęło 297 osób, a ponad 400 zostało rannych. Przeszło 2,5 tys. ludzi pozostało bez dachu nad głową.

Pieniądze od wyznawców Chrystusa z Kurdystanu, żyjących wciąż w bardzo trudnej sytuacji, przekazał nuncjuszowi apostolskiemu w Iraku abp. Albertowi Ortedze ordynariusz chaldejskiej archidiecezji Irbilu abp Bashar Matti Warda.

„Jest to piękny gest solidarności ze strony ludzi, którym pomógł i nadal pomaga Kościół Powszechny” – powiedział papieski dyplomata.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama