USA: życzenia biskupów na Święto Dziękczynienia

Biskupi Konferencji Episkopatu USA wystosowali życzenia do mieszkańców Stanów Zjednoczonych z okazji obchodzonego dzisiaj Święta Dziękczynienia.

„To tradycja, którą zachowywali ludzie różnej wiary od czasów dawniejszych nawet niż utworzenie Stanów Zjednoczonych" – napisali z tej okazji w imieniu konferencji episkopatu jej nowi szefowie: przewodniczący kard. Daniel Nicholas DiNardo i jego zastępca abp José Horacio Gómez Velasco.

W życzeniach skierowanych do całego narodu wskazali oni, że ten dzień we współczesnej tradycji to moment swoistych zjazdów rodzinnych, dlatego wezwali do modlitwy za podróżujących. Przypomnieli też o akcjach charytatywnych, które w to święto wspomagają biednych i samotnych. Zachęcili wreszcie do pamięci o Amerykanach pozostających poza granicami swej ojczyzny, jak również o ludziach starszych i potrzebujących. Wyrazili nadzieję, że doświadczą oni bliskości Boga”.

„Tak różnorodni, jak jesteśmy, pozostajemy zjednoczeni w długu, jaki zaciągnęliśmy względem Pana, i w naszym pragnieniu, by składać Mu dziękczynienie” – zakończyli swoje orędzie amerykańscy biskupi.

Dzień Dziękczynienia, Święto Dziękczynienia (ang. Thanksgiving Day lub Thanksgiving) – to święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych Ameryki w czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie w drugi poniedziałek października jako pamiątka pierwszego Dziękczynienia członków kolonii Plymouth w 1621.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama