Renowacja ołtarza w Kaplicy Matki Bożej w Doylestown

Renowacja ołtarza w Amerykańskiej Częstochowie rozpoczęła się pod koniec stycznia. Powodem jej rozpoczęcia było zainstalowanie zasłony dla Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, podobnej do tej, która znajduje się na Jasnej Górze.

Przód zasłony jest wykonany ze srebra i waży około 180 funtów (90 kg). Przedstawia ona wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej, inspirowany dziełem hiszpańskiego malarza Bartolome Esteban Murillo. Maryja wzięta do Nieba otoczona jest zastępami Świętych Aniołów. Na dole zasłony znajdują się przedstawienia dwóch Sanktuariów: po lewej stronie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie w Polsce, natomiast z prawej strony przedstawione jest Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej (Amerykańska Częstochowa) w Doylestown, PA w USA.

Srebrna zasłona została zaprojektowana i wykonana przez „Drapikowski Studio” w Gdańsku w Polsce w roku 2014.

***

Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestownto miejsce kultu maryjnego Polonii amerykańskiej, położone w pobliżu Doylestown w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. Sanktuarium znane również jako Amerykańska Częstochowa posiada replikę obrazu Matce Bożej Częstochowskiej, oraz serce premiera Polski, Ignacego Jana Paderewskiego.

Centralnym miejscem sanktuarium jest kościół zaprojektowany przez polonijnego architekta George’a Szeptyckiego, z repliką obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, namalowaną w 1955 roku, przez częstochowskiego malarza, Bolesława Rutkowskiego.


National Shrine of Our Lady of Czestochowa

« 1 »

reklama

reklama

reklama