Egipt: papież Tawadros II z radością przywita Papieża Franciszka

„Kościół żyje i tworzy się na trzech fundamentach: potu, łez i krwi” – powiedział patriarcha koptyjski Tawadros, wspominając ataki z Niedzieli Palmowej na chrześcijańskie świątynie w Tancie i w Aleksandrii.

Wypowiedź patriarchy Tawadrosa dla włoskiej agencji katolickiej SIR odnosiła się również do łączącego wszystkich wyznawców Chrystusa „ekumenizmu krwi”. Tego terminu użył wcześniej Papież Franciszek, który ma odwiedzić Egipt pod koniec kwietnia.

Zwierzchnik największej tamtejszej wspólnoty wyznawców Chrystusa mówił o swoim oczekiwaniu na wizytę Biskupa Rzymu w owym północnoafrykańskim kraju.

Zdaniem Tawadrosa Ojciec Święty „to rzeczywiście świadek pokoju i prawdy; gdziekolwiek idzie, staje się rzecznikiem wszystkich najsłabszych i cierpiących na świecie. Jego podróż jest ważna, aby przekazać całej ziemi wiadomość: «Egipt nadal stanowi oazę bezpieczeństwa i pokoju»” – podkreślił koptyjski patriarcha, przypominając szczególne spotkania, w jakich Papież weźmie udział, spędzając w tym kraju tylko dwa dni.

Chodzi tu o wizytę u prezydenta, konferencję w sunnickim uniwersytecie Al-Azhar oraz wydarzenia, w których mają uczestniczyć miejscowi chrześcijanie.

tm/ rv, sir

« 1 »

reklama

reklama

reklama