Japonia: polonijna I komunia święta pod patronatem św. Jana Pawła II

Dzięki pięknej tradycji, powstałej po kanonizacji św. Jana Pawła II w 2014, w tokijskim kościele św. Ignacego siedmioro dzieci polonijnych przyjęło po raz pierwszy komunię świętą w obecności relikwii papieża-Polaka.

Na co dzień znajdują się one w kaplicy polskich sióstr Opatrzności Bożej w ich klasztorze w Tokio-Nakameguro.

Uroczystości przewodniczył duszpasterz Polonii w stolicy Japonii o. Paweł Janociński OP, a kazanie wygłosił ks. Paweł Obiedziński, pracownik nuncjatury apostolskiej w Tokio. Sakrament pojednania w czasie tej Mszy św. sprawował salezjanin ks. Paweł Głogowski, dyrektor przedszkola katolickiego w Tokio-Himonia. Przybyli też licznie krewni z kraju i pracownicy ambasady polskiej.

Rodzice dzieci podziękowali przede wszystkim siostrom Opatrzności Bożej za duży trud włożony w katechizację ich pociech, a także scholi, m.in. śpiewaczce - Japonce, która odśpiewała po polsku psalm responsoryjny i hymn-sekwencje do Ducha Świętego.

Na gruncie wspólnie wyznawanej wiary w przyszłym miesiącu mszę polską i przy tym prymicyjną odprawi japoński kapłan ks. Gabriel Otsuka, który jako diakon uczestniczył on w ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a 20 marca br. został wyświęcony na kapłana w Kioto. Pragnie on nadal utrzymywać związki z kulturą i religijnością polską, w tym celu przyjedzie specjalnie do Tokio, aby 2 lipca odprawić prymicyjną Mszę św. dla miejscowej Polonii.

o. pj (KAI Tokio) / Tokio

« 1 »

reklama

reklama

reklama