Ks. Carraro: bilans pracy „Medici con l’Africa Cuamm”

Każda liczba, nawet najmniejsza, oznacza konkretną osobę, jej historię, kontakt z nią.

Każda liczba, nawet najmniejsza, oznacza konkretną osobę, jej historię, kontakt z nią. Jeżeli towarzyszyliśmy ponad 120 tys. kobiet (126.197) w czasie ciąży, przy porodzie i po nim, to są to konkretne sytuacje, z którymi spotkaliśmy się w Sudanie Południowym, Sierra Leone, Angoli, Ungandzie, Tanzanii, Etiopii czy Mozambiku – powiedział, dyrektor organizacji Medici con l’Africa Cuamm w wywiadzie dla Radia Watykańskiego. Ks. Dante Carraro mówił także o pracy, często „na końcu świata”.

„Praca ta oznacza, że trzeba zrozumieć, czym jest błoto, przedłużające się opady deszczu, które nie pozwalają na przeprawienie się przez wodę, sprawiają, że do szpitali nie docierają lekarstwa, a generator prądu nie działa. Taki szpital przeżywa trudności. Doświadcza się wtedy własnych ograniczeń, ale także tego,  co to znaczy dzielić z innymi, także tymi najuboższymi, ich biede, braki, sytuacje graniczne. I to jest nasza misja: być «na końcu świata», ponieważ tam rozgrywają się największe dramaty” – powiedział ks. Carraro

Dyrektor tej organizacji zajmującej się lecznictwem w Afryce poinformował także, że w minionym roku z jej ramienia przebadano 87.765 osób podejrzanych o chorobę AIDS i wynik w 3.304 przypadkach okazał się pozytywny. Wiele z nich objęto opieką medyczną. Organizacja Lekarze dla Afryki udzieliła także pomocy dla ponad półtora tysiąca osób chorych na gruźlicę.

pp/rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao