Filipiny: Państwo Islamskie grozi Rzymowi i papieżowi

Państwo Islamskie opublikowało w internecie wideo, na którym jego bojownik na Filipinach drze na kawałki zdjęcie papieża Franciszka i zapowiada: Dojdziemy do Rzymu.

Sześciominutowy film, który pojawił w sieci 20 sierpnia, pokazuje m.in. niszczenie figur, krucyfiksów i wyposażenia katedry w Marawi, zajętej w maju przez islamistów z ugrupowania Abu Sajafa. Pokazane są też zakrwawione ciała zabitych.

Część tego filmu, związana z niszczeniem i podpaleniem świątyni, znana była już w czerwcu, jednak jego dalszy ciąg z pogróżkami wobec papieża ujrzał światło dzienne po raz pierwszy.

Przedstawia on bojowników fundamentalistycznego ugrupowania islamskiego Maute z filipińskiej wyspy Mindanao, przyznającego się do powiązań z Państwem Islamskim. - Dokonamy więcej zemsty. Dotrzemy do Rzymu, inshallah [jeśli Bóg pozwoli - KAI] - mówi groźnym tonem terrorysta, wcelowując broń w fotografię Franciszka.

Głos narratora filmu przekonuje, że po wysiłkach dżihadyzmu „religia krzyża” się rozpadnie, a „nienawiść krzyżowców wobec muzułmanów spowodowała jedynie ośmielenie pokolenia młodych” wyznawców islamu.

pb (KAI/infobae.com) / Marawi

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama