Kościół we Włoszech: 83 mln euro na projekty dobroczynne

Prawie 83 mln euro przekazał w tym roku Kościół we Włoszech na projekty pomocowe na całym świecie. Największe wsparcie trafi do Afryki i przeznaczone będzie głównie na dzieła edukacyjne i medyczne.

Cała ta pomoc nie byłaby możliwa, gdyby nie zaufanie, jakim Włosi darzą Kościół przekazując mu odpis podatkowy, który każdy może przeznaczyć na wybrany przez siebie cel. Dzięki tym pieniądzom działa właśnie fundusz „8 promili”, z którego finansowana jest większość charytatywnych projektów włoskiego Kościoła. Od początku tego roku zaaprobowano 584 projekty na łączną kwotę prawie 83 mln euro.

Tylko w lipcu komisja ds. działań charytatywnych działająca przy episkopacie finansuje 112 projektów na łączną sumę 10 mln euro. Ponad 70 z nich realizowanych jest w Afryce. Największe to: budowa przedszkola i szkoły podstawowej w Czadzie, rozbudowana szpitala ginekologiczno-pediatrycznego w Tanzanii oraz inwestycja w rozwój szkół katolickich w Tunezji. Wsparcie trafi także do Ameryki Łacińskiej, Azji i na Bliski Wschód. Ważnym projektem jest budowa szpitala onkologicznego w Indiach, wyposażenie go w potrzebny sprzęt, a także formacja wyspecjalizowanego personelu.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao