Lwów: dzieci kolędują u arcybiskupa

Tradycją Lwowa ostatnich lat stało się wspólne kolędowanie dzieci u abpa Mieczysława Mokrzyckiego.

Wczoraj od godz. 9.00 do 20.00 drzwi lwowskiej Kurii Metropolitalnej otwierały się na ich przyjęcie. Dzieci, których przychodzi ponad tysiąc, kolędują z arcybiskupem oraz składają sobie życzenia.

Wizyta dzieci u arcybiskupa lwowskiego jest dla wielu z nich wydarzeniem niezapomnianym. Przybywają one do Lwowa nawet z najodleglejszych parafii archidiecezji, nierzadko podróżując cztery, albo pięć godzin, aby wraz ze swoimi duszpasterzami, katechetami i rodzicami, spotkać się z arcybiskupem. Mówi siostra Halina Magdziak, Franciszkanka Rodziny Maryi, która do Lwowa przybyła z dziećmi z parafii Bóbrka:

„Dla dzieci zakolędowanie u Księdza Arcybiskupa, jest można tak powiedzieć, jakby spotkaniem z ojcem. Dlatego dzieci bardzo chętnie jadą na kolędowanie. Jak pojawia się hasło: «jedziemy do Księdza Arcybiskupa», to przychodzi dużo dzieci i bardzo chętnie przygotowują się do tego wyjazdu. Oprócz śpiewu czy tańca, dzieci chcą zawsze zrobić jeszcze coś takiego, czego arcybiskup nigdy nie widział”.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia miały dla katolików tradycji zachodniej mieszkających na Ukrainie szczególny wymiar. Po raz pierwszy w historii niepodległej Ukrainy 25 grudnia był dniem wolnym od pracy. Natomiast katolicy tradycji wschodniej oraz wyznawcy prawosławia wciąż jeszcze oczekują na Boże Narodzenie, które obchodzone będzie przez nich 7 stycznia.

ks. M. Krawiec SSP/Lwów/rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama