Bp Semeraro: Papież odprawi u nas Msze w ważnym dla siebie dniu

Papież przyjedzie do Albano, w ważnym dla siebie dniu, 21 września. Tę datę łączy on z wydarzeniem, które naznaczyło go w wyborze kapłańskiej drogi życia. Natomiast dla nas to dzień, kiedy Benedykt XVI poświęcił ołtarz naszej katedry, po gruntownej renowacji całej świątyni.

Tym bardziej więc jesteśmy wdzięczni Franciszkowi, że będzie z nami. To słowa ordynariusza Albano, który zaprosił Papieża do odwiedzenia jego diecezji.

Bp Marcello Semeraro przypomniał, że na terenie diecezji Albano, graniczącej z Rzymem, położona jest letnia rezydencja papieska z pięknymi ogrodami w Castelgandolfo oraz opowiedział o planowanym przebiegu papieskiej wizyty.

Franciszek w Albano

    “Papież przyjedzie samochodem pokonując drogę z Rzymu do Albano normalną trasą, czyli via Appia. Z samochodu przejdzie do katedry, gdzie pozdrowi kapłanów, a potem pomodli się specjalną modlitwą przeznaczoną na wspomnienie rocznicy poświęcenia świątyni – powiedział ordynariusz Albano. - Stamtąd uda się na pobliski plac. Tam zostanie odprawiona Msza. Z tego placu roztacza się widok na ogrody papieskie, gdzie m.in można zobaczyć dwie rzeczy. Jedna bardzo bliska Papieżowi, wspólnota jezuitów, którzy mieszkają w Watykańskim Obserwatrium astronomicznym. Druga to klasztor sióstr klarysek, mniszek klauzurowych, które przynajmniej poprzez swoje okna będą mogły uczestniczyć we Mszy celebrowanej przez Ojca Świętego. ”

Przypomnijmy, że 21 września to dzień dla Franciszka bardzo ważny. Sam wspominał, że w tym dniu w 1953 roku, w drodze do szkoły wszedł do kościoła, gdzie spotkał nieznanego sobie kapłana. Postanowił się wyspowiadać i to wydarzenie otwarło przed nim pragnienie pójścia drogą powołania zakonnego.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama