Jacht "Dunajec" dopływa do Panamy na ŚDM

Prowincja Colon to miejsce, gdzie nastąpi ostatnia zmiana załogi jachtu "Dunajec", którego członkowie wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Od najbliższej soboty jacht będzie stał w porcie Shelter Bay Marina w pobliżu miasta Colon. Uczestnicy wyprawy do Panama City dotrą samochodem.

„Nasz rejs to była promocja Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Na burcie mamy logo ŚDM”- mówi jeden z pomysłodawców i koordynator projektu Kazimierz Jan Kudlik.

Podczas podróży dokonywano niezbędnych napraw, uruchomiono baterie słoneczne dla zwiększenia autonomii jachtu. Był też czas na odpoczynek i zwiedzanie.

Jacht wypłynął pod koniec sierpnia z portu w Gdyni. Załoga odbyła długą podróż na Światowe Dni Młodzieży. Ekipa zmieniała się, byli to młodzi i starsi - doświadczeni żeglarze.

Jachtem „Dunajec” do Panamy – to pomysł Sądecko-Podhalańskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Sądecko-Podhalański Okręgowy Związek Żeglarski (SPOZŻ) z siedzibą w Nowym Sączu jest właścicielem i armatorem morskiego jachtu żaglowego „Dunajec” od momentu jego wybudowania i wodowania, co miało miejsce w roku 1979 r. Jacht podczas swoich wędrówek po morzach i oceanach w rejsach szkoleniowych przebył ok. 180 tys. mil.

eb / Tarnów

« 1 »

reklama

reklama

reklama