LOT lata już bezpośrednio z Warszawy na Florydę.

Długo zapowiadane bezpośrednie połączenie Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Miami 1 czerwca stało się faktem. Polonia na Florydzie się cieszy.

Ogromne zaciekawienie wśród Polonii na Florydzie wzbudziło od dawna zapowiadane bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Miami, obsługiwane przez polskiego przewoźnika. Wprawdzie pierwszy samolot z Polski wylądował 1 czerwca, ale oficjalna inauguracja zaplanowana na niedzielę 2 czerwca w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Pompano Beach (który opiekuje się również nieco mniej liczną Polonią w Miami), zgromadziła setki miejscowych Polaków. Wśród gości byli m. in. prezes Stefan Malczewski (członek zarządu PLL LOT z Warszawy), dyrektor Chester Paradowski (odpowiedzialny za te połączenia z ramienia lotniska Miami) oraz członkowie załogi pierwszego lotu ze stolicy Polski.

Ciekawostką był poczet sztandarowy Polskich Linii Lotniczych LOT ze sztandarem, który po raz pierwszy w historii linii opuścił Ojczyznę. 

Ks. Stanisław Rakiej SChr, proboszcz parafii w Pompano Beach, jako gospodarz miejsca, stworzył niezwykle uroczysty i podniosły klimat spotkania. Zaskoczył on zarówno miejscowych Polaków jak i gości z Ojczyzny. Ks. Sławomir Murawka SChr, od niedawna duszpasterz w tej parafii, w okolicznościowym kazaniu podkreślił z jaką dumą jako Polacy możemy stawać w szeregu z najlepszymi liniami lotniczymi.

Po mszy świętej LOT zaprosił wszystkich jej uczestników na poczęstunek do sali parafialnej, a pracownicy linii z zapałem odpowiadali na liczne pytania potencjalnych pasażerów. Dobre wrażenie zrobiła prezentacja najwyższych standardów dotyczących obsługi pasażerów i przesyłek, serdeczność pracowników linii i ich kompetencja. 

Połączenie, realizowane cztery razy w tygodniu, cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na wygodę i oszczędność czasu, a niskie ceny są ważnym jego atutem.

« 1 »

reklama

reklama

reklama