Nie można zaakceptować codziennego holokaustu migrantów

Zdaniem ks. Aldo Buonaiuto ze Wspólnoty Papieża Jana XXIII kalkulacje polityczne oraz obojętność całej Europy bardziej zabijają migrantów niż fale Morza Śródziemnego.

Kapłan postuluje ustanowienie Światowego Dnia Nieznanego Migranta.

Wczoraj Papież Franciszek przypomniał o tragedii 150 osób, które utonęły u wybrzeży Libii. Dzisiaj rano do portu w Augusta na Sycylii przybił statek z ponad 130 migrantami. Wczoraj wieczorem została z niego ewakuowana kobieta w ósmym miesiącu ciąży wraz z mężem i dwojgiem małych dzieci. Idea ustanowienia Światowego Dnia Nieznanego Migranta zrodziła się z obserwowania ciągłych dramatów osób, które często pozostają nieznane, bez imienia, bez oblicza. Mówi ks. Aldo Buonaiuto.

Ks. Buonaiuto – Europa musi odpowiedzieć na tragedię migrantów

    “ W samym Morzu Śródziemnym, ale nie tylko; również na pustyniach, na tylu granicach, gdzie ludzie ryzykując życie w nadziei ocalenia swojej rodziny i polepszenia warunków, a zamiast tego wpadają w otchłań niespodziewanej śmierci. Dlatego myślę, że pewne minimum stanowiłoby dedykowanie tym osobom, tym naszym braciom jednego dnia, który będzie okazją do uwrażliwienia opinii publicznej i formacji sumień z myślą o przyszłych pokoleniach – stwierdził w wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Buonaiuto. - Ważne, aby różne instytucje poprzez obchody Światowego Dnia Nieznanego Migranta wypowiedziały także swoje: «nigdy więcej, nigdy więcej», ponieważ nie możemy zaakceptować, aby codziennie wydarzał się na Morzu Śródziemnym podobny holokaust. Ten problem musi zwrócić uwagę wszystkich krajów Europy. Europa musi odpowiedzieć na tę tragedię, cała Europa, wszystkie państwa, także te które często wznoszą sztandar chrześcijaństwa. Trzeba, aby wszyscy byli solidarni z tymi osobami. ”

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao