Niedziela Świętej Rodziny w Hiszpanii

Rodzina szkołą i drogą świętości – pod tym hasłem Kościół w Hiszpanii obchodzi niedzielę Świętej Rodziny. W Madrycie uroczystej Eucharystii przewodniczył kard. Carlos Osoro. Na zakończenie liturgii udzielił indywidualnego błogosławieństwa rodzinom.

„Życie rodzinne, codzienne i konkretne, z całym swoim niezwykłym bogactwem i różnorodnością, ma być realną treścią tej świętości, do której jesteśmy powołani. Nie możemy oczekiwać drogi świętości, która pomija codzienne wymogi i odpowiedzialności konkretnego życia rodzinnego, a także uwarunkowania pochodzące ze świata zawodowego, ekonomicznego, kulturowego i edukacyjnego. To właśnie na tę konkretną drogę powinniśmy wejść” - czytamy w liście hiszpańskich biskupów na dzisiejszą niedzielę.

W Madrycie rodziny wypełniły dzisiaj katedrę Almudena. Kard. Carlos Osoro miał czas dla każdej rodziny. Nie tylko udzielił im błogosławieństwa, ale także zamienił kilka słów i pożartował z maluchami. „Dla nas przekaz wiary jest bardzo ważny. Chcieliśmy, aby nasze dzieci żyły nią od urodzin w domu, w naszym otoczeniu, w szkole i w parafii. Nie trzeba robić wielkich rzeczy. Chodzi o to, aby wszystko było normalne: wspólna modlitwa, różaniec, pójście do kościoła. Jeśli żyje się pewnymi wartościami każdego dnia, to ostatecznie wszystko wychodzi w sposób naturalny” - mówią Ana i Gabriel, którzy mają czworo dzieci. Najmłodsze ma 9 lat, najstarsze – 15. Wspólna troska o wychowanie dzieci umocniła ich małżeństwo. Wyznają, że dzieci i praca mogą przytłoczyć. Stąd szukali także chwil dla siebie, aby móc spokojnie porozmawiać i pobyć razem. Należą m.in. do grupy małżeństw w swojej parafii.

Źródło: Vatican News

« 1 »

reklama

reklama

reklama