Różaniec mężczyzn: Nie wystarczy się modlić, trzeba działać!

W brazylijskim sanktuarium narodowym w Aparecidzie odbyło się nietypowe, dwudniowe spotkanie modlitewne, którym jest różańcowa pielgrzymka mężczyzn z różnych regionów kraju. Wzięło w niej udział ponad 80 tysięcy pątników.

Obecna pielgrzymka to już jedenastą z kolei, a przyświecało jej hasło: „Różaniec mężczyzn: Nie wystarczy się modlić, trzeba działać!”. Do Aparecidy (15-16.02.) przybyli mężczyźni, którzy regularnie, co tydzień lub raz w miesiącu, spotykają się na wspólnej modlitwie różańcowej w swoich parafiach.

Spotkanie zainicjowano w piątek wieczorną Mszą św. Po uroczystej liturgii odbyła się procesja różańcowa z sanktuarium do Portu Itaguaçu, czyli do miejsca, gdzie w 1717 r. znaleziono figurkę Matki Bożej Niepokalanej, którą zaczęto nazywać Aparecida, co znaczy: pojawiła się! Po powrocie do bazyliki odbyło się całonocne czuwanie modlitewne. Do tej nocnej męskiej modlitwy mogli też dołączyć inni pielgrzymi.

Najważniejszymi momentami sobotniego spotkania była poranna, polowa Msza św., po południu wspólna modlitwa różańcowa w bazylice oraz oddanie się w opiekę wszystkich mężczyzn Pani z Aparecidy.

Należy podkreślić, że przez dziesięć lat pielgrzymowania mężczyzn odmawiających różaniec, z każdym rokiem wyraźnie wzrasta ich liczba. Ewenementem tych pielgrzymek jest coraz liczniejsza obecność dorastających czy też dorosłych już synów, których pociąga przykład ojca odmawiającego różaniec i pielgrzymującego do Aparecidy!

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama