Spotkanie Papieża z chorymi i niepełnosprawnymi

Szczególnym momentem pielgrzymki do Loreto było spotkanie z chorymi i niepełnosprawnymi. Po odprawieniu Mszy Papież długo pozdrawiał chorych i im błogosławił. Najdłużej zatrzymywał się przy niepełnosprawnych dzieciach. Cierpliwie pozował też do zdjęć.

Wśród pielgrzymów była m.in. młodzież z włoskiej organizacji UNITALSI, która zajmuje się transportem chorych do sanktuariów maryjnych zarówno we Włoszech, jak i poza granicami tego kraju. U Matki Bożej Loretańskiej młodzi przeżywali swą doroczną pielgrzymkę, która w tym roku opatrznościowo zbiegła się z przybyciem do tego miejsca Papieża Franciszka.

„Dla nas jest to szczególne spotkanie ponieważ czujemy się umocnieni w naszej misji towarzyszenia chorym. Młodzi uczestniczyli też w historycznym momencie podpisania posynodalnej adhortacji, która przecież głównie skierowana jest do młodzieży” – podkreśla Roberto Maurizio wiceprezes UNITALSI.

    “Jestem przekonany, że naszym zadaniem jest towarzyszenie młodym ludziom, w taki sposób, by respektować ich czas; być z nimi, ale nie wchodzić w ich życie z butami; towarzyszyć, idąc z nimi krok w krok, nigdy nie zostawiając samymi, wspierając w odkrywaniu ich powołania i wyjątkowości – mówi Radiu Watykańskiemu Roberto Maurizio. – Młodzi potrzebują przewodników, którzy wskażą im drogę w trudnych chwilach. Spotkanie z Papieżem jest dla nas okazją do refleksji, jak jeszcze lepiej towarzyszyć młodym. Franciszek jest zarazem człowiekiem pokoju, jak i ogromnej determinacji i wraz z nim młodzi ludzie pragną budować lepszy świat na miarę człowieka.”

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama