Indie: aborcje dziewczynek ze względu na płeć to wciąż poważny problem

Eksperci szacują, że w ciągu ostatnich 50 lat w samych Indiach około 46 milionów dziewcząt zostało poddanych aborcji właśnie ze względu na ich płeć – donosi New York Post.

Dyskryminacja rani też matki. Często są one zmuszane do aborcji swoich nienarodzonych córek. Kilka z nich niedawno podzieliło się swoimi historiami z dziennikiem „The Guardian”.

40-latka z Bombaju, powiedziała, że ​​jej rodzina zmusiła ją w tym roku do aborcji ośmiu nienarodzonych dzieci, ponieważ były to dziewczynki.
Inna, 25-letnia Laali, opowiedziała, jak bardzo była zrozpaczona po tym, jak jej mąż i teściowie zmusili ją do dwóch aborcji. Powiedziała, że ​​obwiniają ją za urodzenie dwóch córek i nalegają, aby jej trzecie dziecko było synem.

„Moja teściowa nie chciała zobaczyć twarzy mojej córki” – powiedziała. Odmówiła zaopiekowania się mną, mówiąc: «Rodzisz dziewczynkę po dziewczynce. Jak długo mogę się tobą opiekować?». Rodziny chcą syna za wszelką cenę. Wszelką cenę! Jeśli umrę, mój mąż jutro rano ożeni się ponownie, mając nadzieję, że następna kobieta urodzi syna – opowiedziała kobieta.

„Tradycyjny wzór małżeństwa i obyczaje dyktują kobietom niższą pozycję w społeczeństwach indyjskich” – powiedziała Prem Chowdhry, aktywistka i emerytowana profesor uniwersytetu w Delhi. Dodała, że dziewczęta opuszczają rodzinę po ślubie. Zauważyła, że ​​posag i koszt wychowania dziewczynki są postrzegane jako niepożądane zobowiązanie.

Problem z aborcjami opartymi na selekcji płci jest tak poważny, że rząd indyjski zaczął zakazywać badań prenatalnych na płeć dziecka w 1994 roku. Śmiertelna dyskryminacja wciąż jednak ma miejsce. Kilka kobiet powiedziało „The Guardian”, że ich rodziny zapłaciły za nielegalne badania w celu ustalenia płci w prywatnych placówkach medycznych przed dokonaniem aborcji.

Zdaniem Sabu George, badaczki i aktywistki z Delhi, aborcje ze względu na płeć są częścią większego problemu dyskryminacji kobiety.
Wychowałaś się w środowisku, w którym przemoc wobec kobiet jest całkowicie akceptowalna i znormalizowana. Pytanie brzmi: Jak się temu przeciwstawić? I to jest przerażające” – powiedziała George.

W 2001 r. w Indiach urodziły się 93 dziewczynki na 100 chłopców. Według danych populacyjnych w 2016 r. stosunek ten wynosił 89 dziewcząt na 100 chłopców.

Aborcje ze względu na płeć są problemem także w Chinach, zwłaszcza w połączeniu z opresyjnymi środkami kontroli populacji, które ograniczają rodziny do dwójki lub trójki dzieci. Ostatnie doniesienia mówiły o trudnościach mężczyzn w znalezieniu żony, ponieważ tak wiele dziewcząt zaginęło w wyniku aborcji. Nawet w Stanach Zjednoczonych tylko kilka stanów zakazuje tej dyskryminacyjnej praktyki. Planned Parenthood i inne grupy aborcyjne walczą z zakazami aborcji ze względu na płeć – promują ideę, że każdy powód do aborcji jest uzasadniony, łącznie z wyborem płci.

Źródła: LifeNews.com, New York Post

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama