Josh Brolin dziękuje „Bogu, rodzinie i przyjaciołom” za osiem lat trzeźwości

Josh Brolin w w najnowszym instagramowym wpisie podziękował bliskim za wsparcie, dzięki któremu udało mu się wyjść z uzależnienia od alkoholu i narkotyków. „Trzeźwość to poznanie różnicy między egoizmem a uczciwością. Trzeźwość to świadomość, że Bóg jest we wszystkim, co cię otacza” – napisał Brolin.

Josh Brolin przez lata zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. W 2013 roku gwiazdor „Obywatela Milka” i „Wady ukrytej” postanowił poszukać fachowej pomocy i diametralnie zmienić swoje życie. Aktor trafił wówczas do jednej z kalifornijskich klinik odwykowych, by raz na zawsze uporać się z wyniszczającym nałogiem, który doprowadził do rozpadu jego drugiego małżeństwa. Od tamtej pory Brolin żyje w trzeźwości, o czym zapewnił w opublikowanym właśnie na Instagramie poście. Laureat nagrody Saturna pokusił się o osobisty wpis, w którym wyjaśnił, do jakiego stopnia rezygnacja z używek odmieniła jego los.

„Trzeźwość to stan, w którym potrafisz kochać nie myśląc o tym, jak to wpływa na ciebie. Trzeźwość to moment, w którym uczysz się kochać i stajesz się pochłonięty przez radość, jaką przynosisz innym. Trzeźwość to poznanie różnicy między egoizmem a uczciwością. Trzeźwość to świadomość, że Bóg jest we wszystkim, co cię otacza. To spoglądanie nocą na księżyc, ten sam, który towarzyszył ci w twojej najczarniejszej godzinie, a teraz jest świadkiem twoich największych radości. To kartka od żony, która jest wdzięczna za to, że rzuciłeś picie i kolaże zrobione przez twoje dzieci, które powstały z powodu tej decyzji. Trzeźwość jest również wtedy, gdy twoje dzieci patrzą na ciebie i ufają temu, co widzą” – napisał Brolin.

Aktor podkreślił, że wyjście z uzależnienia nie byłoby możliwe bez wsparcia bliskich oraz wiary, która pomogła mu wytrwać w postanowieniu. „W trzeźwości chodzi o wdzięczność za to, co masz. A żadna z tych rzeczy nie jest zasłużona i dana na zawsze. Wszystko jest kwestią percepcji. Dziękuję Bogu, rodzinie i przyjaciołom za najbardziej punkrockową trzeźwość, jaką można sobie wyobrazić” – zakończył swój wpis gwiazdor.

iwo/ moc/ PAP Life

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »

reklama

reklama

reklama