Przeżyła aborcję, przebaczyła matce. Historia Claire Culwell

Kobieta, która przeżyła aborcję, ma nadzieję, że jej historia życia zachęci ludzi do większej wrażliwości i pomocy kobietom, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Amerykanka Claire Culwell, która przeżyła próbę aborcji, jest autorką mającej się wkrótce ukazać książki opowiadającej historię jej życia: „Ocalona: niesamowita historia osoby ocalonej, wybierającej przebaczenie i odnajdującej odkupienie”.

„Mam nadzieję, że gdy ludzie przeczytają tę książkę, zrozumieją, czym jest aborcja, uświadomią sobie jej skutki i podejmą wysiłki, by stać się rękami i nogami Jezusa, tworząc system wsparcia dla kobiet”, powiedziała Culwell w EWTN Pro-Life Weekly, w wywiadzie wyemitowanym w czwartek wieczorem.

Culwell była dzieckiem adoptowanym i nie znała historii swojego urodzenia aż do swoich lat studenckich. Gdy po raz drugi w życiu spotkała się ze swoją biologiczną matką, otrzymała wiadomość, która zmieniła jej życie. Podczas spotkania z matką podarowała jej pierścionek, naszyjnik i kartkę z podziękowaniem za to, że „wybrała życie”. Ona zaś powiedziała: „Claire, jest coś, co muszę ci wyznać. Twoje życie jest cudem, ponieważ dokonałam aborcji, kiedy byłam w ciąży z tobą, a miałam wtedy 13 lat”.

Było to szokiem dla Claire Culwell. Okazało się, że jej matka była w ciąży bliźniaczej, jednak nie była tego świadoma. W drugim trymestrze ciąży poddała się aborcji metodą mechaniczną, polegającą na rozczłonkowaniu dziecka. Kilka tygodni później jednak wróciła do lekarza, skarżąc się, że nie czuje się normalnie. Dopiero wtedy okazało się, że lekarze przeoczyli drugi płód. Tym razem jednak matka Claire nie zdecydowała się na przerwanie ciąży.

Kiedy Culwell wysłuchała opowieści swojej matki, poczuła się „tak, jakby ziemia zaczęła wirować pod jej nogami, nie mogła uwierzyć w słowa, które słyszała”, jak powiedziała w wywiadzie dla EWTN. Dodała, że widząc łzy swojej matki wybaczyła jej próbę aborcji.

„Choćbym cały dzień zmagała się z myślą, że moje życie zostało ocalone, a życie mojej bliźniaczki nie, i z tym, co straciłam nigdy tego nie zrozumiem” – powiedziała ocalona kobieta. „Jedyną osobą, która to jest w stanie zrozumieć, jest Bóg, który napisał historię mojego życia, i, jak ufam, napisał ją w sposób doskonały”. Jest to jednocześnie historia, którą warto opowiedzieć innym, dlatego Culwell postanowiła opisać ją w książce „Ocalona”, która ukaże się 27 kwietnia.

Culwell traktuje swoją historię życia jako powołanie do pokazywania prawdy o aborcji, często wypowiadając się publicznie. Jedno z takich wystąpień miało miejsce w 2019 r. wobec członków organów prawodawczych stanu Kentucky w sprawie proponowanego zakazu aborcji dzieci, u których bije już serce. Zeznawała także przed członkami legislatury stanu Teksas w sprawie ustawy przewidującej udzielenie pomocy medycznej dzieciom, które przeżyły aborcję.

Jak mówi dziś, „kiedy dowiedziałam się, że przeżyłam aborcję, zainteresowałam się sprawami pro-life. I z czasem to zainteresowanie ciągle wzrastało. Najpierw zaczęłam opowiadać swoją historię małym grupom w szkołach i kościołach w pobliżu mojej miejscowości – co było wielkim osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że jestem chyba najbardziej introwertyczną osobą na świecie. W końcu opowiadanie historii mojego życia stało się moim powołaniem”.

Ocalona kobieta mówi, że jej historia porusza serca wielu osób: „Ludzie cały czas podchodzą do mnie i mówią: «Claire, dzięki tobie, dzięki temu, że byłaś w stanie przebaczyć, dzięki temu, że podzieliłaś się z nami tym, że Bóg ci przebaczył i przebaczył twojej biologicznej matce, wierzę, że moje dziecko także mi przebaczy, że mój Bóg mi przebaczy»”.

Cały wywiad dostępny jest na Youtube w języku angielskim.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao