Śmiertelna dysproporcja. Były żołnierz startuje w walkach MMA jako kobieta

„Moment, w którym ideologia spotkała się z zimną, twardą rzeczywistością” – tak określił walkę Celine Provost z Alaną McLaughlin (transseksualistą, który spędził sześć lat w amerykańskiej armii jako mężczyzna) dziennikarz Piers Morgan. Jego zdaniem „gorsze rzeczy dopiero nadejdą”.

W swojej opinii na łamach The Daily Mail przyznał, że „Ciosy Provost odbijały się od McLaughlin jak lwiątko od swojego ojca, a kiedy została przygwożdżona do ziemi, nie mogła się ruszyć i szybko się poddała”. Jasne było – jak dodał – że McLaughlin był zbyt silny. Równie oczywiste wydawało się, że „ta siła pochodziła z 33 lat, które spędził jako biologiczny mężczyzna”.

W jednym z wywiadów McLaughlin opowiadał o traumatycznym dzieciństwie (m.in. o tym, że w wieku pięciu lat został zgwałcony). Mówił, że jego rodzina jest bardzo religijna i zmuszała go do uczęszczania na sesje tzw. terapii konwersyjnej. Po decyzji o zmianie płci jego matka wyrzekła się syna.

Kilka lat dorosłego życia McLaughlin spędził w wojsku USA. Został sierżantem medycznym sił specjalnych, a w 2007 roku służył w Afganistanie jako członek elitarnego, 12-osobowego oddziału. Pracując w strefie walki, leczył rannych w wybuchach bomb. Został odznaczony ośmioma medalami za wybitną służbę.

„Bez względu na jego dokonania wojskowe czy osobiste zmagania w okresie dojrzewania, nic nie usprawiedliwia tego, co wydarzyło się w piątkowy wieczór” – napisał Piers Morgan o walce 38-letniego McLaughlina z młodszą o 6 lat Provost.

Dziennikarz, który zasadniczo popiera środowisko LGBT, zwrócił uwagę, że mężczyznom, którzy uważają się za kobiety i chcą startować w żeńskich zawodach, zaleca się leczenie hormonalne. Jak jednak przyznał P. Morgan, nawet restrykcyjna terapia „nie zmniejsza gęstości mięśni ani siły”.

„Stwarza to wystarczającą niesprawiedliwość w sportach bezkontaktowych, takich jak sprint czy podnoszenie ciężarów, ale jeśli chodzi o sporty walki, takie jak MMA, tworzy to potencjalnie śmiertelną dysproporcję” – podkreślił Piers Morgan.

Przypomniał historię pierwszego transpłciowego zawodnika MMA, Fallon Fox, który wcześniej służył w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych. Jako „zawodniczka” MMA wygrał wszystkie swoje walki z wyjątkiem jednej. „W jednej z nich, [Fox] złamał kobiecie czaszkę. Obawiam się, że gorsze rzeczy dopiero nadejdą” – przyznał dziennikarz.

Źródła: DailyMail.co.uk, ChristianPost.com, Marsz.info

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao