reklama

FC Barcelona planuje kupić Lewandowskiego

Robert Lewandowski znalazł się na celowniku FC Barcelona i prowadzone są negocjacje dotyczące sprowadzenia kapitana reprezentacji Polski z Bayernu Monachium do stolicy Katalonii, pisze w środę hiszpański dziennik „Sport”.

Wydawana w Barcelonie gazeta twierdzi w oparciu o źródła w katalońskim klubie, że jego władze są skłonne wydać na sprowadzenie 33- letniego Lewandowskiego ponad 100 mln euro.

„Jeśli napastnik odrzuci możliwość przedłużenia współpracy z Bayernem, wówczas rozpoczęty zostanie proces opuszczenia przez niego Niemiec na warunkach najlepszych z możliwych” – napisał „Sport”.

Gazeta spekuluje, że w związku z faktem, że Robert Lewandowski za rok będzie już piłkarzem w dosyć zaawansowanym wieku, Bayern może być skłonny do wystawienia Polaka na sprzedaż. Utrzymuje, że monachijski klub chce przedłużyć kończącą się w czerwcu 2023 r. umowę jedynie o rok.

„W związku z dobiegającym końca kontraktem istnieje szansa, że wszystkie strony będą mogły liczyć na korzystne dla siebie porozumienie” – uważa hiszpańska gazeta.

Z jej ustaleń wynika, że kierownictwo FC Barcelona nie ma wątpliwości co do wciąż wysokiej formy fizycznej Lewandowskiego i byłaby nawet skłonna zawrzeć z polskim graczem trzyletni kontrakt. Jego długość, jak twierdzi gazeta, miała zostać zaproponowana przez samego piłkarza.

„Sport” ustalił, że pierwszy krok w sprawie transferu Lewandowskiego do Barcy zrobił agent piłkarza Pini Zahavi w styczniu. Miał on skierować swoje kroki również do francuskiego PSG, ale klub z Paryża nie włączył się w negocjacje.

Gazeta twierdzi, że Lewandowski, który dostał lepsze finansowo propozycje z Realu Madryt i Manchesteru City, jest bardziej zainteresowany transferem do FC Barcelona.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao