Chicago: para homoseksualistów wygłosiła kazanie w katolickim kościele. Czy Katechizm odszedł do lamusa?

Mężczyźni otwarcie mówili o swoim związku, określając go „błogosławieństwem”. Ksiądz odprawiający Mszę przedstawił parę homoseksualistów zaraz po odczytaniu Ewangelii, prosząc ich o refleksję z okazji Dnia Ojca.

„Prawdopodobnie niezbyt wielu homoseksualnych ojców przemawia w katolickich kościołach z okazji Dnia Ojca” – mówił jeden z mężczyzn.

Para mówiła również o tym, jak „wychowują” adoptowane przez nich dzieci.

„Chcieliśmy wychować nasze dzieci w kościele katolickim. Z drugiej strony nie chcieliśmy narażać ich na żaden wstyd lub nietolerancję wobec swojej rodziny” – kontynuował mężczyzna.

Mężczyźni nie ukrywali swojej radości. „Cudem” nazwali społeczność „afirmującą” osoby homoseksualne, ponieważ doświadczyli odrzucenia i braku przyjęcia w innych katolickich parafiach.

Katechizm Kościoła Katolickiego naucza, że „osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Poprzez cnoty panowania nad sobą, które uczą ich wewnętrznej wolności, czasami przez wsparcie bezinteresownej przyjaźni, modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny stopniowo i zdecydowanie zbliżać się do chrześcijańskiej doskonałości” – czytamy na CNA.

Ponadto prawo kanoniczne wyraźnie zakazuje wygłaszania homilii świeckim podczas Mszy św.

Prawdą jest, że każdy z nas zasługuje na szacunek, jednak Kościół Katolicki wyraźnie podkreśla w swojej nauce, że związki homoseksualne – nawet jeśli są uznawane za małżeństwo przez rządy lub społeczeństwo – nie mogą być zatwierdzane przez Kościół. Związki osób tej samej płci sprzeczne są z prawem naturalnym człowieka, które łączy się z otwartością na dar życia.

Źródła: catholicnewsagency.com

 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao