Spotkanie w Dublinie otworzyło Kościół na rodziny

W Rzymie rozpoczyna się 10. Światowe Spotkanie Rodzin. „Poprzednie spotkanie było doświadczeniem jedności w radościach, smutkach i wyzwaniach stojących przed rodzinami” – powiedziała Radiu Watykańskiemu Brenda Drumm, która podczas ostatniej edycji w 2018 r. w Dublinie była kierownikiem ds. komunikacji tego wydarzenia.

Spotkania katolickich rodzin z papieżem, które zainaugurował w 1994 r. Jan Paweł II, odbywają się zazwyczaj co trzy lata. Tegoroczna odsłona odbędzie się pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Rozpocznie się Festiwalem Rodzin w obecności Franciszka w Auli Pawła VI. Jednym z kluczowych wydarzeń będzie również Kongres Duszpasterski, który potrwa od czwartku do soboty.

Jak zaznacza Drumm, doświadczenie spotkania przed 4 laty pokazało irlandzkim rodzinom, jak ważne jest tworzenie Kościoła poprzez rodziny i dla nich.

„Tym, co było najbardziej ujmujące, gdy przygotowywaliśmy się do spotkania wtedy, był widok matek, ojców i dziadków, którzy działali razem i poświęcali swój czas i energię, aby zapewnić przyjęcie rodzinom przybywającym do Dublina. Wszyscy cieszyli się, że mogą wspólnie się modlić i zobaczyć uśmiechniętego Franciszka. To doświadczenie zachęciło parafie do większego działania razem z rodzinami, do dotarcia do nich poza murami kościoła. To smutne, gdy patrząc na kościół, nie widzi się w nim rodzin, ponieważ w rodzinach są dziadkowie, mamy, ojcowie, dzieci, nastolatki i myślę, że tamto spotkanie naprawdę dało nam odnowione poczucie, jak ważne jest, aby pielęgnować udział rodzin we wszystkim, co robimy jako Kościół.“

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama