Biskupi Astany zabronili kapłanom błogosławieństwa jednopłciowych par. Są ważne argumenty

„Dzięki takim błogosławieństwom Kościół katolicki staje się, jeśli nie w teorii, to w praktyce, propagandystą globalistycznej i bezbożnej ideologii gender” – ostrzegają w liście pasterskim biskupi archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie.

Biskupi archidecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie: Tomasz Peta, arcybiskup metropolita archidiecezji oraz Athanasius Schneider oraz biskup pomocniczy wydali stanowisko w sprawie deklaracji „Fiducia supplicans” ogłoszonej 18 grudnia 2023 r. przez Dykasterię Nauki Wiary i zatwierdzonej przez papieża Franciszka.

„Fakt, że dokument nie zezwala na „małżeństwa” par jednopłciowych, nie powinien czynić kapłanów i wiernych ślepymi na wielkie oszustwo i zło, które kryje się w zezwoleniu na błogosławienie par w sytuacjach nieregularnych i par jednopłciowych” – piszą biskupi.

Argumentują, że takie błogosławieństwo jest w sposób bezpośredni i poważny sprzeczne z Bożym Objawieniem oraz nieprzerwanym, dwutysiącletnim nauczaniem i praktyką Kościoła katolickiego. „Błogosławienie par w nieregularnej sytuacji i par jednopłciowych jest poważnym nadużyciem Najświętszego Imienia Bożego, ponieważ imię to jest przyzywane wobec obiektywnie grzesznego związku cudzołożnego lub aktywności homoseksualnej” – piszą duszpasterze.
 
Przestrzegają także przed zgubnymi konsekwencjami usankcjonowania błogosławieństwa „nieregularnych” par.

„Dzięki takim błogosławieństwom Kościół katolicki staje się, jeśli nie w teorii, to w praktyce, propagandystą globalistycznej i bezbożnej ideologii gender” – czytamy.

Jako następcy Apostołów, „wierni naszej uroczystej przysiędze złożonej podczas święceń biskupich, upominamy i zabraniamy kapłanom i wiernym Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie przyjmowania i praktykowania jakiejkolwiek formy błogosławieństwa par znajdujących się w sytuacji nieregularnej oraz par jednopłciowych”.

„Jest rzeczą oczywistą, że każdy szczerze skruszony grzesznik z mocnym zamiarem zaniechania grzechu i położenia kresu swojej obiektywnie grzesznej sytuacji (takiej jak wspólne życie poza kanonicznie ważnym małżeństwem lub związek partnerski osób tej samej płci) może otrzymać błogosławieństwo” – piszą biskupi.

Zwracają się także do papieża Franciszka o odwołanie upoważnienia do błogosławienia par w sytuacji nieregularnej i par jednopłciowych, „tak aby Kościół katolicki mógł jednoznacznie jaśnieć jako filar i podpora prawdy (1 Tm 3, 15) wobec wszystkich, którzy szczerze pragną poznać wolę Bożą i – wypełniając ją – osiągnąć życie wieczne”.

Źródło: Pch24.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama