„Jego pobożność była świadectwem!” Wpływ św. Jana Pawła II na modlitwę papieża Franciszka

To dzięki świadectwu św. Jana Pawła II papież Franciszek odmawia codziennie 15 tajemnic różańca. „Zrozumiałem obecność Maryi w życiu papieża...” – podkreśla Franciszek.

Totus Tuus, czyli „Cały Twój”. Te słowa były dewizą papieża Jana Pawła II, kilkakrotnie powtórzoną w jego testamencie. Św. Jan Paweł II był bardzo oddany Matce Bożej. Modlitwa różańcowa miała dla niego szczególne znaczenie. Kierowała przez Maryję ku Chrystusowi.

Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wielki wpływ miała postawa św. Jana Pawła II na modlitwę papieża Franciszka. Świadectwo obecnego papieża opublikował swego czasu miesięcznik „30 Giorni”. Fragment o modlitwie różańcowej pojawił się w książce Wydawnictwa M, „Różaniec z papieżem Franciszkiem”.

Franciszek podkreśla, że to dzięki świadectwu Karola Wojtyły odmawia codziennie cały różaniec. „On był z przodu, na kolanach. Widziałem go od tyłu i stopniowo pogrążałem się w modlitwie. Modliłem się pośród ludu Bożego pod przewodnictwem naszego Pasterza. Kiedy spojrzałem na papieża, przyszła chwila rozproszenia. Jego pobożność była świadectwem. Wyobraziłem go sobie jako młodego kapłana, seminarzystę, poetę, robotnika, dziecko w Wadowicach w tej samej pozycji co teraz, odmawiającego „zdrowaśki” jedna po drugiej” – dzieli się Franciszek.

„Zdałem sobie sprawę z prawdziwego znaczenia słów, jakie Matka Boża z Guadalupe skierowała do św. Juana Diego: „Nie lękaj się, czyż nie jestem twoją Matką?”. Zrozumiałem obecność Maryi w życiu papieża. Od tej chwili odmawiam codziennie 15 tajemnic różańca” – dodaje papież Franciszek.

źródło: „30 Giorni”;  „Różaniec z papieżem Franciszkiem”, Wydawnictwo M

« 1 »

reklama

reklama

reklama