Ks. David Michael Moses: największy problem człowieka? Grzech!

„Spowiedź rozwiązuje największy problem człowieka, grzech. Jezus wybrał nas, kapłanów, do udzielania tego sakramentu” – podkreśla ks. David. W konfesjonale spędza sporo czasu. Przed świętami wysłuchał 1167 spowiedzi w 65 godzin.

Ks. David Michael Moses jest niezwykle aktywnym kapłanem. Skupia się na tym, do czego został powołany, czyli na udzielaniu sakramentów świętych. Szczególnie zależy mu, by ludzie mogli doświadczać miłosiernego Boga w sakramencie pokuty i pojednania. Dlatego potrafi przez wiele godzin wytrwale siedzieć w konfesjonale, aby udzielać ludziom rozgrzeszenia w imię Boże. 

Bóg, Ojciec miłosierdzia, udziela w spowiedzi św. przebaczenia przez posługę Kościoła. Ks. David pragnie więc, aby ludzie nie bali się spowiedzi. Sam Bóg tam na nich czeka. „Kiedy spowiadasz się przed księdzem, dosłownie usłyszysz, jak w Bożym imieniu mówi: „Rozgrzeszam cię!”. W tym momencie wiesz, że ci wybaczono” – podkreśla ks. David. „Spowiedź rozwiązuje największy problem człowieka, grzech. Dlatego Jezus wybrał nas, kapłanów, do udzielania tego sakramentu” – dodaje. Dla ks. Davida jest to niezwykła łaska.

Ksiądz z Teksasu zachęca do częstej spowiedzi, aby czuć spokój ducha. Najlepiej co miesiąc, góra co dwa miesiące. Jest to sakrament, w którym Bóg uzdrawia poranionego grzechem człowieka. Sam ks. David wyznaje, że za każdym razem stara się spoglądać na penitenta oczami miłosiernego Boga, bez osądzania. „Spowiedź naprawdę czyni nas nowymi ludźmi i przywraca łaskę. Przywraca też życie i pokój. Nie należy czekać do jutra” – mówi.

Ks. David jest też wielkim obrońcą życia. Organizuje koncerty pro-life, na których zbierane są środki dla centrów pro-life i potrzebujących matek. Ksiądz ma także swój kanał na YouTube, na którym stara się przybliżać ludziom Boga. 

źródło: kath.net; Father David Michael Moses, youtube.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama