Mimo prześladowań, Kościół katolicki jest najbardziej wiarygodną instytucją w Nikaragui

Badanie wykazało, że 48 proc. osób uważa Kościół katolicki za najbardziej wiarygodną instytucję, podczas gdy prezydentura Ortegi jest wiarygodna tylko dla 26 proc. badanych.

Zgodnie z wynikami sondażu, przeprowadzonego na zlecenie portalu Confidencial, najlepiej ocenianymi osobistościami są były kandydat na prezydenta Félix Maradiaga (48 proc.) oraz następnie dziennikarka i aktywistka Cristiana Chamorro Barrios (43 proc.).

Maradiaga był więziony przez reżim Ortegi, został deportowany 9 lutego wraz z 221 innymi więźniami politycznymi i mieszka na wygnaniu w Stanach Zjednoczonych.

Na pytanie o poziom korupcji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, 56 proc. odpowiedziało, że wzrósł, podczas gdy 23 proc. uważa, że nie zmienił się, a tylko 13 proc. wskazuje, że się zmniejszył.

Według najnowszy Indeksu Percepcji Korupcji (CPI) opracowanego przez Transparency International, Nikaragua jest najbardziej skorumpowanym krajem w Ameryce Środkowej i trzecim najbardziej skorumpowanym krajem w Ameryce Łacińskiej, ustępując jedynie Wenezueli i Haiti.

Jeśli chodzi o reżim Ortegi, nie pochwala go 61 proc., aprobuje zaś 29 proc. 10 proc odpowiedziało „nie wiem” lub nie udzieliło odpowiedzi.

Źródło: Catholic News Agency

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama