Po antykatolickich wybrykach biskupi w USA wzywają wiernych do aktów wynagradzających za bluźnierstwa

Do pobożnego odmówienia 16 czerwca litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz do czynienia aktów wynagradzających (ofiarowanych) Panu Jezusowi wezwali wszystkich katolików biskupi amerykańscy.

Wspólny apel w tej sprawie wystosowali abp Timothy P. Broglio – biskup polowy Armii Amerykańskiej i przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych, kard. Timothy M . Dolan z Nowego Jorku – stojący na czele Komisji Episkopatu ds. Wolności Religijnej i metropolita Los Angeles abp Jose H. Gomez. Intencją tych modlitw ma być „naprawienie szkód duchowych, wyrządzonych przez grzech”.

Dokument, zamieszczony na stronie Episkopatu przez jego rzeczniczkę Chieko Noguchi, głosi: „Chrześcijanie - katolicy tradycyjnie obchodzą czerwiec jako miesiąc Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym czasie na nowo uświadamiamy sobie miłość Chrystusa do nas wszystkich, która w szczególny sposób wyraża się w wizerunku Jego Serca przebitego włócznią. Modlimy się (wówczas), aby nasze serca upodabniały się do Niego, który wzywa nas do miłowania i okazywania szacunku Jego ludowi”.

Biskupi przypomnieli, iż „w tym roku 16 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zawodowy klub sportowy w sposób skandaliczny postanowił uczcić grupę, której bezwstydność i wulgarność jest niczym innym jak naśmiewaniem się z naszego Pana, Jego Matki i niewiast konsekrowanych”. „Nie możemy przejść wobec tego obojętnie. Nie jest to bowiem tylko bolesny akt wrogości wobec chrześcijan, ale coś więcej: bluźnierstwo wymierzone w Boga” – podkreślili autorzy oświadczenia.

Zwrócili uwagę, że „wzruszający jest widok wielu wiernych katolików, ale też innych ludzi dobrej woli, którzy maja odwagę wystąpić przeciwko tej (bluźnierczej) grupie i tym, którzy ją popierają”. Wezwali wszystkich katolików do „odmówienia litanii do Najświętszego Serca 16 czerwca i ofiarowania modlitw jako aktu zadośćuczynienia za bluźnierstwa przeciw Panu, które pojawiły się w naszej amerykańskiej kulturze”.

Choć odezwa episkopatu nie wspomina o tym wprost, to w rzeczywistości chodzi tam szczególnie o decyzję klubu baseballowego „Los Angeles Dodgres”, który zaprosił na tzw. Paradę Równości 16 bm. wieczorem jawnie antykatolicką organizację gejowską „Siostry od Wieczystego Pobłażania Sobie” (Sisters of Perpetual Indulgence – SPI). Członkowie tej powstałej w 1979 organizacji, której już sama nazwa jest antykatolicka i bluźniercza, jako tzw. drag queen (pokazywanie się w wyzywającym przebraniu przeciwnej płci) otwarcie ubliżają i wyśmiewają istotę żeńskiego powołania zakonnego. Ubierają się w biało-czarne stroje przypominające habity zakonne, malując przy tym w wyzywający sposób na biało swoje twarze i używając czerwonej szminki do ust i różnych ozdób kobiecych.

Rzeczniczka archidiecezji Los Angeles w wywiadzie dla pisma „National Catholic Reporter” z 15 czerwca oświadczyła , że „zaprosiliśmy wszystkie parafie nie tylko do odmówienia litanii 16 bm., ale także do adoracji Najświętszego Sakramentu”. Wyraziła przy tym nadzieję, iż „nasza wspólnota wiernych zjednoczy się w pokojowej modlitwie, która uleczy rany  spowodowane tymi podziałami”.

Arcybiskup Los Angeles Jose Gomez i kilku innych hierarchów amerykańskich określili SPI jako „organizację wyraźnie antykatolicką”. Podobnie abp Salvatore Cordileone z San Francisco na łamach „The Wall Street Journal” z 1 czerwca powiązał zaproszenie SPI przez Dodgersów z „długą, głęboką i nikczemną historią  antykatolicyzmu w Stanach Zjednoczonych”.

Antykatolickie wybryki SPI w Los Angeles skrytykowały też liczne organizacje katolickie, m.in. CatholicVote, Church Militant (Kościół Walczący), Virgin Most Powerful Internet Radio (Najpotężniejsze Internetowe Radio Maryi Panny), America Needs Fatima (Ameryka potrzebuje Fatimy) i Catholics for Catholics.

Z kolei „National Catholic Reporter” zapowiedział, że w noc 16 bm. w czasie Parady Równości w Los Angeles katolicy zorganizują specjalną procesję koło stadionu Dodgersów. Również bp Joseph Strickland z Tyler w stanie Teksas zdecydował się zorganizować specjalną procesję i modlitwy wynagradzające „w obliczu  nowych ataków na Kościół i wartości katolickie”.

 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama