USA: katolicy rozpoczynają kampanię przeciwko bluźnierstwom organizacji gejowskiej

Brian Burch, przewodniczący organizacji CatholicVote, walczącej o prawa katolików w Stanach Zjednoczonych, poprosił ponownie władze klubu baseballowego „Los Angeles Dodgers” o zrezygnowanie z popierania jawnie antykatolickiej organizacji gejowskiej „Siostry od Wieczystego Pobłażania Sobie” (Sisters of Perpetual Indulgence – SPI).

W maju br. Dodgersi zaprosili m.in. działaczy SPI do udziału w „Paradzie Równości”, która ma się odbyć w czerwcu.

Członkowie tej powstałej w 1979 organizacji, której już sama nazwa jest antykatolicka i bluźniercza, jako tzw. drag queen (pokazywanie się w wyzywającym przebraniu przeciwnej płci) otwarcie ubliżają i wyśmiewają istotę żeńskiego powołania zakonnego. Ubierają się w biało-czarne stroje przypominające habity zakonne, malując przy tym w wyzywający sposób na biało swoje twarze i używając czerwonej szminki do ust i różnych ozdób kobiecych.

W liście do członków zarządu „Dodgersów” Marka Waltera i Stana Kastena, przewodniczący CatholicVote napisał: „Reprezentuję miliony katolików w USA, którzy wierzą w takie wartości, jak życie rodzinne i wolność, z którą wy tak się obnosicie. Jeszcze raz zatem proszę o niepopieranie tej antykatolickiej bigoterii, która wyśmiewa się z katolickich sióstr zakonnych i opiera swoje działania wyłącznie na bluźnierstwie i kpinach z ludzi wierzących”. Zwrócił uwagę, że klub winien wysłuchać „głosów katolików, łącznie z duchownymi i siostrami zakonnymi”. Autor listu wyraził nadzieję, że „Dodgersi” będą się trzymać swojego standardu „słuchania wszystkich”. Dodał też, że jego stowarzyszenie przygotowuje już fundusz w wysokości ok. 1 mln dolarów w celu „zachęcenia katolików do bojkotowania «Los Angeles Dodgers»”.

Agencja Fox News przytoczyła również 1 czerwca głosy kilku hierarchów w tej sprawie. Arcybiskup Salvatore Cordileone, z pobliskiego San Francisco zarzucił zarządowi klubu „oddawanie czci fałszywym bożkom (…). Nasze katolickie siostry zakonne poświęcają swoje życie, aby bezinteresownie służyć innym. Przyzwoici ludzie nie naśmiewaliby się z tego i nie bluźnili”.

Do bojkotowania „Los Angeles Dodgers” wezwał także popularny w amerykańskich mediach biskup z Minnesoty Robert Barron, który wcześniej był biskupem pomocniczym archidiecezji Los Angeles. Wskazał on m.in. na różne bluźnierstwa SPI, jak wystawienie w najświętszym dla wszystkich chrześcijan dniu Wielkanocy sztuki „Seksowna Maria i atrakcyjny Jezus” oraz używanie krzyża do erotycznego „tańca na rurze”.

Z kolei senator Marco Rubio z Florydy – praktykujący katolik – wskazał na fakt, że już samo motto tej grupy jest bluźnierstwem: „Idź i grzesz więcej”. Jest to wyśmiewanie słów Jezusa, skierowanych do jawnogrzesznicy: „Idź i nie grzesz więcej” (J 8, 11). W liście do władz „Dodgersów” napisał m.in.: „Te «siostry» są mężczyznami, którzy wyzywająco ubierają się w stroje naśladujące habity katolickich zakonnic …Wystawiane przez nich «Drogi Krzyżowe» i «msze» są naigrawaniem się z tradycji a nawet z samej istoty katolicyzmu. Chodzi przecież o Mszę, która jednoczy [ponad] miliard katolików na całym świecie. Rozgłaszacie, że «Dodgersi» chcą włączyć wszystkich, także artystów występujących w stylu «drag». Jednakże ci «artyści» kierują się wyłącznie naśmiewaniem się z chrześcijan i nie tyko. Atakują oni zakonnice katolickie, które ofiarują przecież swoje życie w służbie innym. Gdzie jest więc miejsce (w waszej narracji) dla tych «wszystkich»?” – zapytał retorycznie katolicki senator z Florydy.

Stanowisko klubu z Los Angeles i całą działalność SPI krytykują też dziennikarze katoliccy. Na przykład Cynthia M. Allen napisała w dzienniku „Forth Worth Star-Telegram” 1 czerwca m.in.: „Zadziwiająca jest ta narodowa obsesja na punkcie «drag queen». Ale czy ta grupa «drag» [SPI] odważyłaby się ubrać w stroje duchownych muzułmańskich i tańczyć „na rurze” z wizerunkiem Mahometa?”. Autorka zauważyła ponadto, iż już w samej ich nazwie tkwi głęboka ironia, gdyż siostry katolickie należą do najbardziej bezinteresownych, pokojowych i wzbogacających innych sług całego Kościoła katolickiego.

„Los Angeles Dodgers” są zawodową drużyną baseballową, występującą w zachodniej dywizji Krajowej Nawyższej Ligi tego sportu. Dotychczas siedmiokrotnie wygrywali rywalizację w World Series.

Drag queen (ang. „in drag” oznacza bycie w przebraniu przeciwnej płci, queen ‘królowa’) – to określenie postaci scenicznej granej przez artystę przedstawiającego postacie kobiece przy użyciu efektownych ubrań i mocnego makijażu. Są to najczęściej mężczyźni, ale mogą to być także osoby określające się jako należące do innej tożsamości płciowej. Przeciwieństwem drag queen są drag king, czyli osoby różnych płci, odgrywające postacie męskie.

« 1 »

reklama

reklama

reklama