Ani jednej aborcji w 2023 r. Zmiana prawa w Arkansas ratuje dzieci

W całym stanie przez cały rok nie odnotowano ani jednej chirurgicznej aborcji. To efekt wzmocnienia prawnej ochrony życia wprowadzonej po wyroku amerykańskiego Sądu Najwyższego.

O zerowym wskaźniku aborcji informuje stanowy Departament Zdrowia. Z raportu urzędu wynika, że w 2021 r. w Arkansas zginęło 3133 poczętych dzieci. Rok później takich przypadków było 1621. W 2023 r. nie odnotowano ani jednej takiej sytuacji. Obrońcy życia przypominają, że dane Departamentu nie uwzględniają części aborcji chemicznych. Wyraźnie wskazują one jednak na skuteczność nowego prawa.

Po unieważnieniu wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade w czerwcu 2022 r. w Arkansas zakazano aborcji z wyjątkiem sytuacji, kiedy jest ma ona być „niezbędna do ochrony życia kobiety w ciąży”.

„Te raporty to wspaniała wiadomość – napisał szef organizacji Family Council Jerry Cox w komunikacie prasowym. – Przepisy pro-life stanu Arkansas chronią kobiety i ratują nienarodzone dzieci. To coś, z czego należy się cieszyć”. Dane przyjęła z radością także miejscowa diecezja Little Rock.
Cox zwrócił jednak uwagę, że organizacje proaborcyjne walczą o ponowne wprowadzenie przepisów zezwalających na zabijanie poczętych dzieci. Chcieliby oni zmiany stanowej konstytucji i zapisania w niej wyjątków dopuszczających aborcję. W praktyce oznaczałoby to przywrócenie aborcji na życzenie.

Prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych tygodni Sąd Najwyższy USA wyda orzeczenie w sprawie ułatwienia sprzedaży pigułek aborcyjnych dokonanego przez administrację prezydenta Joe Bidena.

Źródło: lifesitenews.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama