Joe Biden „oburzony i załamany” śmiercią wolontariuszy

Joe Biden odniósł się do śmierci wolontariuszy, pracujących w Strefie Gazy. „Jestem oburzony i załamany śmiercią siedmiu pracowników humanitarnych World Central Kitchen” – przekazał w oświadczeniu prezydent USA.

 „Oni dostarczali żywność głodnym cywilom w środku wojny. Byli odważni i bezinteresowni. Ich śmierć jest tragedią” – napisał J. Biden. Podkreślił, że ogłoszone przez Izrael dochodzenie musi zostać przeprowadzone szybko, a winni powinni być pociągnięci do odpowiedzialności.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że poniedziałkowy ostrzał nie jest „odosobnionym incydentem", a Izrael nie robi wystarczająco wiele, by chronić pracowników organizacji pomocowych. Jego zdaniem Izrael nie robi też wystarczająco dużo, by chronić cywilów.

J. Biden zapowiedział, ze Stany Zjednoczone będą w dalszym ciągu dostarczać pomoc Palestyńczykom.

„Będę dalej naciskał na Izrael, by robił więcej, aby umożliwić tą pomoc. I mocno naciskamy na natychmiastowe zawieszenie broni w ramach porozumienia dotyczącego zakładników” – zadeklarował.

W poniedziałek w izraelskim ataku w Strefie Gazy zginęło siedmioro pracowników organizacji World Central Kitchen. Był wśród nich Polak, Damian Soból.

Źródło: Interia

« 1 »

reklama

reklama

reklama