Wielka Brytania: aborcja dziecka z zespołem Downa „przedstawiana w szpitalu jako oczywiste rozwiązanie”

Opublikowane przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej roczne statystyki aborcji za 2022 rok ujawniają, że w Anglii i Walii w 2022 r. przeprowadzono 799 aborcji, w których dziecko miało zespół Downa, co stanowi wzrost o 17 proc. w porównaniu z 2019 r., kiedy było ich 685.

Statystyki pokazują również, że 19 takich aborcji przeprowadzono w późnym terminie – w 24. tygodniu ciąży lub później. To wzrost o 58 proc. w porównaniu z 2019 r., kiedy było ich 12.

Według raportu w 2022 r. przeprowadzono u mieszkańców Anglii i Walii 3124 aborcje dzieci niepełnosprawnych. 256 z nich miało miejsce w 24. tygodniu ciąży lub później.

Rzeczniczka kampanii Don’t Screen Us Out, Lynn Murray, powiedziała: „Jako matka 24-letniej córki z zespołem Downa, widzę każdego dnia wyjątkową wartość, jaką wnosi do naszej rodziny, i pozytywny wpływ, jaki wywiera na innych wokół siebie”.

Dodała, że jest „głęboko niepokojące”, że pomimo postępów, jakie grupy pro-life poczyniły w zwiększaniu świadomości na temat osób z zespołem Downa, aborcja w przypadku zespołu Downa jest nadal tak powszechna w Wielkiej Brytanii.

„W rzeczywistości cały czas słyszymy od rodziców, jak aborcja była im wielokrotnie przedstawiana w szpitalu jako oczywiste rozwiązanie po otrzymaniu wiadomości, że ich dziecko ma zespół Downa” – przyznała.

„W Anglii i Walii około 90 proc. dzieci, u których zdiagnozowano zespół Downa, jest abortowanych. To rodzi pytania dla rządu o cel badań prenatalnych i prawo, które zachęca do występowania takiej sytuacji” – podkreśliła.

Rzeczniczka Right To Life UK, Catherine Robinson, powiedziała: „Ciągła dyskryminacja nienarodzonych dzieci z zespołem Downa, a także wzrost liczby aborcji, w których dziecko miało zespół Downa od 2019 r., jest powodem do wielkiego zaniepokojenia”.

„Fakt, że Royal College of Obstetricians and Gynaecologists uznało za konieczne opublikowanie wytycznych w 2020 r., wzywających lekarzy do «bezkierunkowości» i stwierdzających, że kobiet nie można zmuszać do aborcji, jest wskaźnikiem tego, jak powszechne jest negatywne nastawienie do dzieci z zespołem Downa. Pomimo wytycznych widzimy, że to negatywne nastawienie znajduje odzwierciedlenie w utrzymujących się wysokich wskaźnikach aborcji w przypadku zespołu Downa” – dodała.

Źródło: LifeNews

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama