"Robimy raban?" - 22 listopada konferencja o młodych na Uniwersytecie Warszawskim

Wspomnienie Światowych Dni Młodzieży będzie punktem wyjścia do debaty na temat młodych w Kościele i miejsca Kościoła w życiu młodego pokolenia, która 22 listopada odbędzie się w ramach konferencji "Robimy raban? - czyli młodzi w Kościele".

Wydarzenie organizowane przez Catholic Voices Polska oraz Akademickie Stowarzyszenie Katolickie "Soli Deo" odbędzie się w budynku dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Na 100 dni od zakończenia ŚDM organizatorzy konferencji proponują, by w oparciu o doświadczenie tamtych wydarzeń, zastanowić się nad pytaniami, jakie stawiają dziś sobie młodzi katolicy: Jaki właściwie jest Kościół młodych? Czy możliwe jest, by na co dzień był tak entuzjastyczny i otwarty jak podczas ŚDM? Do czego zachęca, a co może w nim drażnić? Czy naprawdę Kościół od 2 tysięcy lat jest w nieustannym kryzysie?

- Ogromne wydarzenie, jakim były Światowe Dni Młodzieży, ukazało inną twarz Kościoła w Polsce; na pewno inną od tej stereotypowej, istniejącej w świadomości wielu Polaków. Często mamy obraz Kościoła zaściankowego, zacofanego - w symbolicznym moherze. Chcemy podczas debaty zastanowić się, co tak naprawdę wydarzyło się w tamtych lipcowych dniach; chcemy porozmawiać o drzemiącym w młodych potencjale oraz o tym, czy ich głos jest w Kościele wystarczająco słyszalny – mówi Mateusz Godek, jeden z organizatorów konferencji.

To pierwsza tego typu konferencja na Uniwersytecie Warszawskim. W debacie wezmą udział ks. Jakub Bartczak – duszpasterz i raper, Radosław Pazura – aktor, Katarzyna Olubińska – dziennikarka Dzień dobry TVN, Piotr Żyłka – redaktor naczelny Deon.pl. Paneliści reprezentują rozmaite zawody i stany, dlatego różnorodność ich doświadczeń z pewnością pozytywnie wpłynie na atrakcyjność dyskusji. Intencją organizatorów jest, aby ciekawa debata stała się inspiracją dla przybyłych studentów do poszukiwania i odnajdywania odpowiedzi na pytania o ich zaangażowanie w życie Kościoła.

Konferencja odbędzie się 22 listopada 2016 r. o godz. 19.30 w auli dawnej Biblioteki UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Więcej informacji na stronie: facebook.com/CatholicVoicesPolska. Wstęp wolny.

Catholic Voices Polska to organizacja zrzeszająca świeckich katolików, którzy szkolą się w zakresie występowania w mediach i wypowiadania się w sprawach związanych z Kościołem. CV ma swoje oddziały w kilkunastu krajach na świecie. ASK "Soli Deo" to warszawska organizacja studencka, która poprzez konferencje, warsztaty i inne spotkania zajmuje się promowaniem wartości katolickich w środowisku akademickim.

mip (KAI/Soli Deo) / bd, Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama