W Cieszynie po raz 5. przejdzie Chrześcijański Marsz w obronie życia i rodziny

V Chrześcijański Marsz w obronie życia i rodziny przejdzie 21 maja ulicami Cieszyna. Jest to ekumeniczne przedsięwzięcie.

„Spotkasz wiele szczęśliwych, wielodzietnych rodzin. Radosne i spełnione kobiety, dumne z bycia matkami i żonami” – zachęcają organizatorzy V Chrześcijańskiego Marszu w obronie życia i rodziny, który przejdzie 21 maja ulicami Cieszyna. Ekumeniczne przedsięwzięcie przygotowuje cieszyńska wspólnota „Nikodem - Mężczyźni w modlitwie” i odbędzie się ono w ramach II Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Inicjatorzy wydarzenia przypominają, że każdy człowiek staje przed koniecznością wyboru „między szczęściem a przyjemnością dla przyjemności, między trudem a tym, co łatwe, czy nawet między życiem a śmiercią”.

„W dzisiejszym świecie opowiedzenie się za życiem nie jest modne. Coraz częściej, w różnych krajach Europy, dają się słyszeć głosy, domagające się ‘pełni praw reprodukcyjnych; lub żądające wprost ‘możliwości swobodnego korzystania z własnego ciała’ czy ‘usunięcia ciąży’, w zależności od tego, co dane społeczeństwo już zaakceptowało” – podkreślili obrońcy życia w zaproszeniu, zachęcając, by dołączyć do marszu.

„Spotkasz wiele szczęśliwych, wielodzietnych rodzin. Radosne i spełnione kobiety, dumne z bycia matkami i żonami. Wspaniałych mężczyzn, spędzających czas ze swoimi dziećmi” – zapewnili.

„O szczęśliwych ludziach zazwyczaj niewiele się mówi. Nie wychodzą na ulice by manifestować, nie słychać o nich w mediach. Czy to znaczy, że szczęśliwych ludzi nie ma wśród nas? Ależ są! Na Śląsku Cieszyńskim szczęśliwych ludzi nie brakuje” – podkreślają organizatorzy i zaznaczają, że ci „szczęśliwi ludzie” wyjdą na Rynek i ulice Cieszyna właśnie 21 maja.

Francuski działacz pro-life Bertrand Bisch, związany z cieszyńską wspólnotą mężczyzn, poinformował, że na festynie organizowanym po marszu dla rodzin przewidziane są liczne atrakcje. Wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, a na zakończenie odbędzie się koncert uwielbieniowy.

Chrześcijański Marsz w obronie życia i rodziny rozpocznie się 21 maja o godz. 13.00 na rynku w Cieszynie. Uczestnicy marszu wysłuchają na początku specjalnych wystąpień, wezmą udział w „Rodzinnym Polonezie” i następnie przejdą ulicami miasta. Po marszu zaplanowano festyn na dziedzińcu klasztoru sióstr boromeuszek.

rk / Cieszyn

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama