Piekary Śląskie: pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej

W niedzielę, 28 maja, odbędzie się stanowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej (archidiecezja katowicka).

Pielgrzymki stanowe od wielu lat gromadzą rzesze wiernych w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Mężczyźni spotykają się na piekarskiej Kalwarii zawsze w ostatnią niedzielę maja, a kobiety w niedzielę po 15 sierpnia.

W historię tych pielgrzymek wpisał się trwale ks. Karol Wojtyła, który jako biskup krakowski przez kilkanaście lat, co roku, aż do wyboru na Stolicę Piotrową przybywał w to miejsce, aby głosić nauki zawierające tzw. "ewangelię pracy".

W tym roku, przygotowaniem duchowym do pielgrzymki będzie trwające w dniach 26-28 maja Triduum Fatimskie. Z okazji obchodzonego jubileuszu, piekarskie sanktuarium odwiedzi Monstrancja Fatimska, będąca wotum wdzięczności Polaków w 100. rocznicę objawień fatimskich. Wierni będą się gromadzić na wspólnej modlitwie, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Mszach świętych.

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców rozpocznie się na wzgórzu kalwaryjskim o godz. 8:00 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie odmówiona zostanie modlitwa różańcowa.

O godz. 9:30 planowane jest powitanie liturgiczne w Bazylice, gdzie po krótkiej adoracji oraz odmówieniu Litanii do MB Piekarskiej nastąpi procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię.  Pielgrzymów powita metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. 

Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza św. na wzgórzu kalwaryjskim o godz. 10:45, pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego. Homilię wygłosi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Msza św. transmitowana będzie przez Radio Piekary (online) oraz Telewizję Polonia.

O 13:45 rozpocznie się Godzina młodzieżowa z gościem specjalnym bp. Mosesem Hamungole z Zambiii, natomiast o godz.15:00 Nabożeństwo majowe, któremu przewodniczył będzie bp Adam Wodarczyk, a homilię wygłosi bp Tadeusz Bronakowski z Łomży - Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Pielgrzymkę zakończy procesja do Bazyliki o godz. 16:00.

Szczegółowe informacje nt. pielgrzymki oraz Triduum Fatimskiego znajdują się na stronie internetowej: http://strona.piekarybazylika.pl/

Źródło: Bazylika Piekary

Facebook Sanktuarium

Triduum Fatimskie

« 1 »

reklama

reklama

reklama