Płock: akcja „Pola Nadziei 2017” na ulicach i przed kościołami

Ogólnopolska kampania „Pola Nadziei 2017” będzie odbywać się w Płocku w dniach 27-28 maja. Zbiórkę pieniędzy na potrzeby Hospicjum Płockiego p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej na ulicach i przed kościołami Płocka i powiatu płockiego prowadzić będą wolontariusze.

Hospicjum Płockie p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej po raz pierwszy wzięło udział w akcji „Pola Nadziei” w 2003 r. Na terenie placówki przy ul. Piłsudskiego 37 oraz w pasie zieleni Alei Piłsudskiego posadzono żonkile. Rok później odbyła się pierwsza kwesta na ulicach miasta.

Płocka placówka hospicyjna jest jedną z około 100 w Polsce, która uczestniczy w „Polach Nadziei”. Trwają one od jesieni, kiedy to przy hospicjum sadzi się żonkile, do wiosny, gdy na ulicach miasta odbywa się kwesta. Formą podziękowania jest wręczenie darczyńcom żonkila.

W tym roku zbiórka prowadzona będzie w dniach 27-28 maja. Za aprobatą ordynariusza diecezji płockiej bp. Piotra Libery, odbywać się będzie także przed płockimi kościołami.

„Nasza akcja ma wymiar społeczny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, głównie osób młodych, młodzieży szkolnej, studentów i organizacji młodzieżowych, rośnie w społeczeństwie świadomość niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym” - mówi Tomasz Korga, prezes Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego.

Hospicjum Płockie p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej powstało 30 lat temu. Jest prowadzone przez Stowarzyszenie Hospicyjno-Paliatywne p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej. Działa w siedzibie przy Al. Piłsudskiego 37 w Płocku: Hospicjum Stacjonarne, Poradnia Medycyny Paliatywnej, Hospicjum Domowe dla Dorosłych i Hospicjum Domowe dla Dzieci. Przy Hospicjum znajduje się też Zakład Opiekuńczo-Lecznicy dla chorych pozostających w stanie śpiączki.

Opieka w hospicjum jest darmowa, ale każdego roku jest zbyt mało środków na sprawowanie opieki medycznej. Pracownicy Hospicjum Płockiego docierają do firm, przedsiębiorstw, instytucji, osób prywatnych, aby pozyskać środki na prowadzenie działalności. Dwudniowa kwesta w Płocku pozwoli na wzmocnienie budżetu instytucji, która troszczy się o ludzi potrzebujących opieki w stanach terminalnych.

eg / Płock

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama