Zaproszenie na spotkanie 160 objawień MB w Gietrzwałdzie

Obchodzona jest 140 rocznica objawień NMP w Gietrzwałdzie. Z tej okazji odbędzie się spotkanie z udziałem Grzegorza Kasjaniuka oraz Krzysztofa Kozłowskiego.

Wydawnictwo Fronda zaprasza na spotkanie z udziałem Grzegorza Kasjaniuka oraz Krzysztofa Kozłowskiego "160 objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie - historia, legenda, czy aktualne przesłanie Maryi dla Polski i Polaków na trudne czasy?”.

Wydarzenie pod patronatem  honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, zorganizowane z okazji 140 rocznicy Objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie, oraz premiery jubileuszowego wydania książki „Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków na trudne czasy” autorstwa Pana Grzegorza Kasjaniuka.

Spotkanie odbędzie się 30.06.2017 r. o godz. 18.00.

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie

Grzegorz Kasjaniuk – autor książki „Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków na trudne czasy”; Dziennikarz, publicysta i ewangelizator. Związany z Polskim Radiem Olsztyn S.A. Publikuje w prasie katolickiej.

Krzysztof Kozłowski – pisarz, poeta, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”.
Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie oraz Wydawnictwo Fronda.

Patronat medialny: TVP 3 Olsztyn, Polskie Radio Olsztyn S.A., Gość Niedzielny.

27 czerwca 1877 r. Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej objawiła się Najświętsza Maryja Panna, w Gietrzwałdzie - małej wiosce Warmińskiej. Objawienia trwały do 16 września 1877 roku, w tym czasie odbyło się 160 „wywiadów” z Maryją.

Matka Boża przyszła z przesłaniem do Polaków w trakcie największego nasilenia pruskiego Kulturkampfu i najbardziej brutalnej rusyfikacji po przegranym powstaniu styczniowym, i przemówiła do wizjonerek po polsku. Informacja o objawieniach rozeszła się po terenie całej Polski, podzielonej zaborami. Pielgrzymi tłumnie przybywali do Gietrzwałdu z najodleglejszych zakątków, jak z Zakopanego, a nawet z terenu całej Europy. Czy jest to wyłącznie historia, czy przesłanie aktualne i na dzisiejszy dzień? Co dzisiaj wiemy o miejscu Objawień Najświętszej Maryi Panny jednym z 12 na świecie, a jedynym w Polsce, oficjalnie uznanym przez władzę kościelną. Postarają się odpowiedzieć Grzegorz Kasjaniuk oraz Krzysztof Kozłowski.

Bieżące informacje o Objawieniach: TUTAJ

źródło: Anna Śmigielska, Wydawnictwo Fronda

« 1 »

reklama

reklama

reklama