Zamość: w najbliższą sobotę rekolekcje „Jezus na Wschodzie”

Dwaj misjonarze: o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu poprowadzą rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie”.

Odbędą się one w sobotę 26 sierpnia na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Wciąż można nabywać bilety cegiełki.

Rekolekcje są związane z tegorocznym jubileuszem 25-lecia istnienia diecezji zamojsko-lubaczowskiej. – Celem tego wydarzenia jest pobudzenie życia religijnego w diecezji przeżywającej jubileusz. Mamy nadzieję, że w tym czasie Dobra Nowina będzie mogła dotrzeć nie tylko do tych, którzy uczestniczą już w życiu sakramentalnym, ale także do tych, którzy porzucili swoją wiarę i są daleko od Boga – mówi Joanna Suszko, rzecznik prasowy wydarzenia.

Rekolekcje „Jezus na Wschodzie” to niejako kontynuacja ewangelizacyjnego spotkania z charyzmatykiem o. Johnem Bashoborą, które miało miejsce na tym samym stadionie w 2015 roku. – Podobnie jak przed dwoma laty spodziewamy się, że spotkanie z misjonarzami Enrique i Antonello będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem wiernych z diecezji jak i spoza niej – mówi Suszko.

Ze względów organizacyjnych wydarzenie jest biletowane. Bilet wstępu – cegiełka kosztuje 20 zł. Dochód wspiera działania ewangelizacyjne w diecezji. Nadal można je nabywać poprzez stronę jezusnawschodzie.pl. Będą również dostępne w dniu wydarzenia przy wejściu na stadion.

Rozpoczęcie rekolekcji o godz. 9.00. Ostatnim punktem programu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, które zaplanowano na 17.30. Jak zapowiadają organizatorzy, wejście na stadion będzie możliwe o każdej porze.

Ojcowie Enrique Porcu i Antonello Cadeddu pochodzą z Sardynii, a obecnie żyją i posługują ubogim w Brazylii. W 2000 roku założyli stowarzyszenie „Przymierze Miłosierdzia” (Alianca de Misericordia), które istnieje w 36 miastach Brazylii, a także Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi oraz ewangelizacja.

Podczas rekolekcji w Zamościu towarzyszyć im będzie Lech Dokowicz – świecki ewangelizator, reżyser wielu filmów religijnych.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu i działający przy nim Zespół ds. Nowej Ewangelizacji.

pab / Zamość

« 1 »

reklama

reklama

reklama