Jasna Góra: Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

W Dniu Kobiet, 8 marca, na Jasnej Górze będzie miała miejsce modlitwa w intencji kobiet. Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej będzie przewodniczył bp Łukasz Buzun z Kalisza.

„Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast” na Jasnej Górze organizowane jest już po raz 11. Tegoroczne święto będzie wyjątkowe ze względu na przeżywany jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, bowiem Jasna Góra aktywnie włącza się w to uroczyste świętowanie.  Podczas modlitwy kobiety różnych stanów i zawodów zawierzą się Maryi Królowej Polski.

Po Mszy św. będzie miało miejsce spotkanie w Sali Rycerskiej, w czasie którego odbędzie się rozmowa o miłości do Królowej Polski i Ojczyzny oraz o roli kobiet w kształtowaniu patriotyzmu.

Wśród gości przewidywany jest udział uczestniczki Powstania Warszawskiego – Bogumiły Kulik, ps. Wiśka oraz śpiewaczki operowej – Katarzyny Suskiej-Zagórskiej.

Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim.

Organizatorami spotkania są: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” - oddział w Częstochowie, które od początku właśnie 8 marca inicjuje wspólną modlitwę i spotkanie oraz Radio Jasna Góra.


Źródło: www.jasnagora.com/ BP KEP, episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama