Kokotek: trwają zapisy na Festiwal Życia

Festiwal rusza w nowej odsłonie w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca. Wśród współorganizatorów wydarzenia, które potrwa od 2 do 8 lipca znalazło się 5 diecezji z terenu województwa śląskiego.

Festiwal Życia do tej pory odbywał się w Kodniu nad Bugiem.

Na stronie www.festiwalzycia.pl cały czas można zapisać się na festiwal za pośrednictwem internetowego formularza rejestracyjnego. Osoby, które zarejestrują się do 24 czerwca mogą zaoszczędzić. Po tym dniu udział w festiwalu będzie droższy o 30 zł. Co więcej, osoby zarejestrowane w systemie, przez internet mogą zapisywać się na warsztaty. Do wyboru jest kilkadziesiąt warsztatów tematycznych. 

Na miejscu będą sprzedawane jednodniowe wejściówki w cenie 30 zł. Uprawniać one będą do udziału we wszystkich punktach programu jednego dnia.

Głównym miejscem lipcowego wydarzenia będzie teren przy Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA. Organizatorzy spodziewają się nawet 2 tys. uczestników. Będą to młodzi ludzie nie tylko z pięciu diecezji, ale i z całego kraju oraz z zagranicy. 

Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży. W bogatym programie znajdują się codzienne konferencje z udziałem interesujących gości, praca w grupach, warsztaty, koncerty i animacje, a także program duchowy z modlitwami i Mszą św.

Festiwalowi Życia co roku towarzyszy inny temat. Tym razem przyświeca mu hasło „Wstań”, nawiązujące do Księgi Jozuego. W programie artystycznym festiwalu, zaplanowanego w dniach od 2 do 8 lipca, wystąpią Luxtorpeda i TGD.

Wydarzenie organizują misjonarze oblaci MN, archidiecezja katowicka, archidiecezja częstochowska, diecezja gliwicka, diecezja bielsko-żywiecka i diecezja sosnowiecka. 

Patronatem honorowym imprezę objęli także wojewoda śląski i marszałek województwa śląskiego. Festiwal wspierają media i darczyńcy. 

rk / Kokotek

« 1 »

reklama

reklama

reklama