Kraków: odbędzie się Gala XVII edycji Szlachetnej Paczki

Ponad 1,2 tys. osób, darczyńców, wolontariuszy i artystów weźmie udział w Gali XVII edycji Szlachetnej Paczki, która odbędzie się 26 stycznia w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

W ramach tegorocznego finału akcji wolontariusze przekazali pomoc do ponad 20 tys. rodzin, a łączna wartość pomocy wyniosła prawie 54 mln zł.

W Ogólnopolskiej Gali Szlachetnej Paczki weźmie udział ponad 1,2 tys. osób, wśród których będą darczyńcy, artyści, przedstawiciele mediów, partnerzy projektu oraz wolontariusze. Na scenie wystąpi m. in. zespół Enej, Tetiana Galitsyna, zwyciężczyni polskiej edycji Mam Talent i raper Arkadio oraz wielu innych uczestników i bohaterów Paczki. W trakcie Gali będzie możliwość porozmawiania z przyjaciółmi Paczki – aktorami, politykami i sportowcami.

- To dzięki wszystkim, którzy angażują się w Paczkę tworzą się historie, którymi się dzielimy, a dzięki nim Gala będzie niezapomniana. Kiedy zaczynaliśmy mieliśmy ideały i siebie i dzięki temu trochę zmieniliśmy nasz kraj – powiedział KAI ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna i pomysłodawca Szlachetnej Paczki.

W ramach tegorocznego finału akcji wolontariusze przekazali pomoc do ponad 20 tys. rodzin, a łączna wartość pomocy to prawie 54 mln zł.

Galę Szlachetnej Paczki poprzedzi II Kongres z cyklu „Duchowo, genialnie, globalnie”, który odbędzie się w dniach 25-26 stycznia. Kongres skierowany jest do wszystkich, którzy szukają inspiracji do rozwoju – zarówno tych, którzy prowadzą swój biznes, jak i tych, którzy dopiero mają to w planach.

- Kongres jest wyjątkową okazją, aby w jednym miejscu spotkali się idealiści, którzy chcą rozwijać siebie i swój biznes. Wydarzenie to stanowi swego rodzaju pokłosie Szlachetnej Paczki, która wspiera potrzebujących w wychodzeniu z biedy, ale dzisiaj chcemy także wspierać w rozwoju ludzi, aby zarabiali więcej – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca wydarzenia. Jak podkreślił, Kongres odbywa się pod hasłem ''Duchowo, genialnie, globalnie''. -Duchowo, bo dla ludzi z wartościami. Genialnie, ponieważ dobry biznes zbudowany jest na genialnym pomyśle i globalnie, bo w Krakowie, chcemy mówić o tym, co może mieć globalny zasięg – wyjaśnia.

Wśród prelegentów tegorocznego wydarzenia będzie m.in. Krzysztof Śpiewak, prezes Fundacji Allegro, Karolina Pilarczyk, mistrzyni Polski w drifcie, Piotr Marczuk, dyrektor polityki korporacyjnej Microsoft Polska, Jakub Bączek, prezes JBB International i trener biznesowy i Wojciech Szaniawski, prezes Arskom Group. W trakcie pierwszego panelu zatytułowanego „Motywacja – są przeszkody, nie ma barier”, o tym jak znaleźć sposób, by niemożliwe zmieniać w możliwe opowie Angelika Chrapkiewicz- Gądek, mówca motywacyjny, pierwsza osoba niepełnosprawna, która zdobyła Rysy.

O pokonywaniu przeciwności będzie mówił też Daniel Lewczuk, biznesmen, mówca motywacyjny, sportowiec, który przebiegł cztery pustynie. Z kolei o wpływie na życiu i biznes i o tym jak kolejne wyzwania i wysiłek fizyczny wspierają rozwój człowieka i firmy Jarosław Bieniecki, twórca Runmageddonu.

Swoimi inspiracjami podzielą się także mistrzowie sportu. O tym jak przekraczać kolejne granice rekordów i siebie opowie Karolina Pilarczyk, mistrzyni Europy w drifcie samochodowym oraz Magdalena Fularczyk-Kozłowska, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Podczas kongresu zaplanowano także finał konkursu SPORT'UP2018.

W drugim dniu spotkania odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów z Think Tank HR Influencers pt. „Mądre dzielenie się dobrem jako pożądany benefit oraz sposób na budowanie zaangażowania pracowników firmy”. Uczestnicy wydarzenia porozmawiają również o tym jak technologie mogą zmieniać życie i o tym jak wybierać i skutecznie rozwijać innowacyjne projekty o wysokim potencjale biznesowym.

Szczegółowe informacje na temat gali i kongresu można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

led / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao