W lutym 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Pod hasłem "Trzeźwość egzaminem z wolności" w dniach 11-17 lutego obchodzony będzie 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. 

- Należy też pamiętać o cennej radzie Papieża Polaka, abyśmy dziękując za wolność Ojczyzny, równocześnie rozważali „co robić, aby nadawać jej ewangeliczny i ludzki kształt. Stale trzeba do tego pytania powracać, aby wolność źle wykorzystana nie prowadziła ku wewnętrznemu zniewoleniu jednostek i całego Narodu” - napisał w diecezjalnym komunikacie bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

W komunikacie biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej przypomina o ubiegłorocznym Narodowym Kongresie Trzeźwości, który przebiegł pod hasłem "Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu” i doprowadził do opracowania Narodowego Programu Trzeźwości. Składa się na niego szereg wskazań i rekomendacji zmierzających do promowania trzeźwego stylu życia wśród Polaków, w ich rodzinach i środowiskach zawodowych. Program ten zostanie ogłoszony właśnie w lutym, w ramach Tygodnia Modlitw.

"Chodzi o to, aby nie zagubić treści i nie zmarnować wysiłku ogromnej liczby osób zaangażowanych w prace kongresowe: władz państwowych, rożnych instytucji, organizacji pozarządowych czy mediów" - napisał bp Bronakowski.

lk / Warszawa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao