reklama

Żonkilowy Marsz Nadziei przejdzie ulicami Krakowa

Już niebawem – w piątek, 28 września 2018 r. po raz kolejny przejdzie ulicami Krakowa Żonkilowy Marsz Nadziei, który wyruszy o godz. 14:15 spod Barbakanu.

Uczestników marszu powita o godz. 15:00 na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, który objął patronatem honorowym akcję "Pola Nadziei".

Treść zaproszenia:

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzypokoleniowym Żonkilowym Marszu Nadziei, który ma na celu ukazanie naszej solidarności z osobami, potrzebującymi opieki hospicyjnej.

Marsz wyruszy w piątek, 28 września 2018 r. o godzinie 14:15 spod Barbakanu i w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, przejdzie ulicą Floriańską, Rynkiem Głównym, ulicą Wiślną na dziedziniec Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Tam, o godz. 15:00 uczestników marszu powita honorowy patron akcji Pola Nadziei – metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

Następnie, na Plantach Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej odbędzie się uroczyste sadzenie żonkilowych cebulek. Utworzymy wspólnie Pole Nadziei i symbolicznie rozpoczniemy dwudziestą drugą edycję akcji.

Wydarzenie służy promocji idei wolontariatu między innymi wśród społeczności Krakowa i Powiatu Krakowskiego, ukazaniu radości, jaką daje pomoc drugiemu człowiekowi oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na los osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, a także stworzeniu im możliwości włączania się w działania pomocowe.

Wydarzenie na Facebooku: Żonkilowy Marsz Nadziei

Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie


źródło: Joanna Adamik, Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, www.diecezja.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama